maj, 2024

Droga krzyżowa. Felieton Adama Jaśkowa (170)

Droga krzyżowa. Felieton Adama Jaśkowa (170)

Demokracja nie potrzebuje boskiej, papieskiej ani tym bardziej biskupiej legitymizacji. Jedyna jej legitymizacja pochodzi od wyborców. Jeśli więc jakiś przedmiot symboliczny oprócz godła miałby znajdować się w pokoju urzędnika publicznego, to powinna to być Konstytucja – z wyraźnym znakami czytania ze zrozumieniem.

Kierunki. Felieton Joanny Hańderek (131)

Kierunki. Felieton Joanny Hańderek (131)

Wschód czy zachód – oto jest pytanie. Zapewne niejedna PiS-owska głowa właśnie analizuje ewentualne kierunki ucieczki. Podbite oko Szmydta może niepokoić, ale dla niektórych europejskie bramy będą trudne do sforsowania. Zabawnie byłoby może obserwować dylematy odstawionych od koryta+ PiS-owskich aparatczyków, gdyby nie pewne szczegóły i fakty. I o tym w moim felietonie.

Majówka. Felieton Joanny Hańderek (130)

Majówka. Felieton Joanny Hańderek (130)

W moim dzisiejszym felietonie będzie o majówce. Wiele osób wyjechało na majowe szaleństwa, a ja pomimo pięknej pogody i czasu spokojnego z rodziną siedzę i myślę, i jakoś mi nie do śmiechu. Na majówkę pada cień dawnych wydarzeń w Chicago oraz problemów po dziś dzień nierozwiązanych. Niby jest pięknie, ale jakoś tak ciężko…