Osiem dronów. Felieton Fryderyka Zolla (509)

Osiem dronów. Felieton Fryderyka Zolla (509)

Dzięki trwającej zbiórce Komitetu Obrony Demokracji we współpracy z Fundacją Kongresu Katoliczek i Katolików udało nam się sfinansować produkcję ośmiu dronów w Ukrainie. Drony pojadą teraz na front bronić naszych sąsiadów.

Trwa tam straszliwa wojna. Moskale używają broni chemicznej i potwornej broni termobarycznej. Przeprowadzają niekończące się szturmy. Pomoc z Zachodu nadejdzie, ale nieprędko, a amunicji brakuje już teraz.

Drony pozwalają nieco skompensować ogromną przewagę wroga. Jeden można kupić za około 380 USD (ceny się różnią w zależności od wielu czynników). W Ukrainie wszędzie powstały małe wytwórnie, często założone przez lokalnych przedsiębiorców, którzy po kosztach własnych uruchomili produkcję, aby wesprzeć walczących rodaków. Dronami można zniszczyć nawet czołg; potrzeba ich wtedy od 10 do 20 sztuk.

Tego rodzaju wsparcie jest realnym wkładem w obronę Ukrainy i Europy. Nasza zrzutka trwa. Proszę nawet o niewielkie datki. Możemy w ten sposób pomóc zatrzymać toczący się walec zła. Zmierza on także w naszą stronę.


Wspieramy walczących w Ukrainie

Felieton jest wyrazem opinii autora. Nie prezentuje stanowiska ZR Małopolskie.

Tekst wart skomentowania? Napisz do redakcji!