CHRZANÓW – Otwarte Spotkanie Sympatyków KOD

CHRZANÓW – Otwarte Spotkanie Sympatyków KOD

Pierwsze spotkanie w Chrzanowie za nami

Zgodnie z zapowiedzią – 26 lipca 2016 r. – w chrzanowskiej Burger Stacji odbyło się pierwsze Otwarte Spotkanie KOD, zorganizowane jako wynik akcji namiotowej.

Uczestniczyło w nim 25 osób – kilka z nich, to aktywni od dawna członkowie grupy Oświęcim_Chrzanów, ale było sporo „nowych”. Trafiła się także zdeklarowana zwolenniczka J.K. – powodowana głównie ciekawością – dość szybko opuściła zgromadzenie, bo szybciutko wyczerpały się jej „argumenty” (nawet te, które przedstawiła nie wytrzymały konfrontacji z prostymi faktami podanymi w odpowiedzi).

Przybyło na spotkanie także 3 młodzieńców (członek Młodzieżowej Rady Miasta  i początkujący studenci politologii). Dyskusja z młodzieżą (IMHO) bardzo ciekawa i budująca – cieszy, że mamy młodzież, która interesuje się sprawami ważnymi – pokazali, że mają otwarte umysły – nie deklarowali swojego poparcia dla KOD, ale pokazali, że potrafią zdobywać informacje z różnych (także nieobiektywnych) źródeł i konfrontować je wyciągając sensowne wnioski. Oczywiście łatwo zauważyć jak bardzo młodzi różnią się od nas starszych bagażem doświadczeń – oni nie mogą pamiętać ani wojny, ani czasów powojennych, ani pustych półek czy kartek żywnościowych, ani zrywu Solidarności… nie mają, z racji wieku, porównania teraźniejszości z czasami sprzed transformacji – jednak twierdzą, że wiele „dobrych zmian” ich szokuje! – Jest Nadzieja!

„Nowi” z wielkim zainteresowaniem słuchali o naszych (KODowych) dotychczasowych działaniach i planach na najbliższą przyszłość – działaniach całego KOD i działaniach naszej lokalnej grupy Oświęcim_Chrzanów. Uczestniczyli aktywnie – począwszy od wzajemnego przedstawienia siebie oraz swoich poglądów i oczekiwań (tych wobec KOD i tych wobec rządzących). – Jest Nadzieja!

Te kilka słów powinno wystarczyć – do następnego spotkania 🙂

niewidoczny uczestnik

Kilka fotek dokumentujących spotkanie: < KLIK >