lipiec, 2024

Poza biurem...

Poza biurem…

Wczoraj spotkaliśmy się na zaproszenie Eweliny w sali Towarzystwa Słowaków. Pojawiło się ponad pięćdziesięciu przyjaciół, znakomita atmosfera, w większości członków KOD-u — także spoza Krakowa, trochę wzruszenia i dużo wsparcia.  Był czas na swobodne rozmowy, wspomnienia i podsumowania.

Dobry zły premier. Felieton Adama Jaśkowa (175)

Dobry zły premier. Felieton Adama Jaśkowa (175)

Zgadzając się – przyznaję, niechętnie – z red. Wielowieyską, muszę dodać, że mamy nieco inne powody do rozczarowań. Panią redaktor smuci, że rząd nie realizuje swoich obietnic. Ja niespecjalnie obietnicom wierzyłem. Z żalem natomiast obserwuję, że rząd robi coś, czego nie obiecywał, i robi to źle, a w dodatku akurat to mu się udaje. Ja zaś czekam cierpliwie na taki rząd, który będzie chciał bardzo źle, ale mu nie wyjdzie. I szczerze mówiąc, w tym kontekście rząd Morawieckiego był bliski ideału.

Te metody... Felieton Pawła Grabskiego (8)

Te metody… Felieton Pawła Grabskiego (8)

Po ośmiu latach protestów, demonstracji, pracy informacyjno-edukacyjnej udało się odsunąć, na jakiś czas przynajmniej, perspektywę domknięcia władzy PiS-u – a właściwie jego nadprezesa. Patrząc na ten czas już spokojniej, warto się zastanowić nad metodami, które doprowadziły JK do zagrożenia ustrojowi i przyszłości Rzeczypospolitej. Tylko świadomość zagrożeń i wczesne ich rozpoznanie może zminimalizować koszty ich unikania.