Putinowi kula w łeb. Felieton Andrzeja Kowalczyka (25)

Putinowi kula w łeb. Felieton Andrzeja Kowalczyka (25)

❗️Putin jest zbrodniarzem a Putinowska Rosja jest zbrodniczym państwem mordującym niewinnych ludzi. Oby skończyli tak jak na to zasługuje morderca i jego banda, według najlepszych rosyjskich tradycji historycznych.

➡️Rosjanie mordują dziś Ukraińców tylko z jednego powodu. Bo taka jest wola Putina a Putinowska Rosja nie zna żadnych metod ograniczania jego woli. Bez wpływu pozostaje też białoruski dyktator, sprowadzony do podległej roli elementu rosyjskiego reżimu, natomiast Chiny tylko analizują możliwe dla nich korzyści z europejskiej wojny. Jedynym sposobem na szybkie zakończenie zbrodni jest zamordowanie samego Putina.

?Te stwierdzenia to dziś oczywistości. Szkoda tylko, że dzisiejsze oczywistości nie były tak postrzegane przed tygodniem, rokiem. Możliwe, że uratowałoby to życie wielu ludzi, którzy są dziś mordowani. A przecież kto chciał znać prawdę, ten ją znał. Putin mordował od dawna niemal jawnie, tylko ogólnie pojęty Zachód udawał, że tego nie widzi, przyzwyczajając go że Zachodowi chodzi wyłącznie o pieniądze.

?Putin mordował, kradł, korumpował i kłamał aż całą Rosję przekształcił w państwo mordujące, rabujące, skorumpowane/korumpujące i rozsiewające kłamstwa. Wyposażony w broń nuklearną patologiczny gang napadający na pojedynczych ludzi, przedsiębiorstwa, a nawet inne państwa. Pisała o tym A. Politkowska, głosił A. Litwinienko, mówił B. Niemcow; dopóki sami nie zostali zamordowani.

⏳Pojedynczy Rosjanin nie musi być tej patologii osobiście winny ale i tak wzrastanie i wychowanie w patologicznym rosyjskim otoczeniu często robi swoje. Przede wszystkim wywołuje reakcję uległości i potrzebę kierowania przez przywódcę. Od takiego przywódcy oczekuje się przede wszystkim zapewnienia minimum bezpieczeństwa oraz wskazania celu, choćby to był najbardziej tępy nacjonalizm. W zamian taki przywódca bierze co chce – zasoby naturalne kraju, majątek ludzi, ich życie gdy giną, a nawet „rząd dusz” gdy popełniają zbrodnie na jego rozkaz.

?Rosjanie będą więc dla Putina zabijać do momentu, do którego suma zapewnianego im bezpieczeństwa i nacjonalistycznego celu nie zostanie przeważona przez sumę niebezpieczeństw, chaosu i narodowych porażek będących skutkiem zabijania. Po przekroczeniu tego momentu gangsterskie państwo Putina zapadnie się do środka, ludzie rzucą się sobie do gardeł i nastanie kolejna rosyjska „smuta”. Ten psychopatologiczny cykl powtarzał się przez całą rosyjską historię.

❗️Wojna w Ukrainie nie jest tylko wojną przeciw konkretnemu rządowi w Kijowie. Nie jest nawet wyłącznie rosyjskim podbojem czy nacjonalistyczną fiksacją. Jest wojną o wszystko. Wojną o zasady jakimi mają się kierować państwa, firmy i pojedynczy ludzie. Czy będzie to prawo choćby nie najlepiej urzeczywistnianych wartości idealnych, czy też całkiem proste prawo silniejszego, prawo atomowej maczugi.

ℹ️W tym sensie wojna rosyjsko-ukraińska jawi się jako wierzchołek konfliktów nazywanych czasem pełzającą III wojną światową. Rozproszonych walk o zasoby planety, o kształt relacji społecznych, o formy rządów, o interesy gospodarcze i narodowe namiętności. To rodzaj starcia cywilizacji, pośrednia wojna (proxy war) między tym co reprezentują sobą Rosją i Chiny a nami, tak zwanym Zachodem. Ukraińcy walczą w niej za nas i jeśli ją przegrają to nie będzie to oznaczało końca wojny jako takiej, ale przybliżenie jej frontu bezpośrednio do nas. Następni będziemy my sami.

?Co zrobić, gdy alternatywą jest bezpośrednia wojna z państwem o nuklearnym potencjale? Sojusz NATO wyklucza dążenie do takiego starcia. Przyglądać się rzezi też jednak nie możemy. Musimy znacząco dozbroić ukraińską armię aby mogła bronić cywilów i zadawać Rosjanom jak największe straty.

?Przede wszystkim jednak Zachód musi przebudzić się z letargu, uznać fakt zagrożenia i zjednoczyć w obliczu wyzwania. Atak na nas jest kwestią faktu, a nie naszej opinii. Musimy więc sobie powiedzieć i być w tym konsekwentni, że:

☠️Putin to nasz wróg a Putinowska Rosja jest wrogim nam państwem, natomiast Białoruś z jej dyktatorem są częścią Putinowskiego reżimu. To nie oznacza tępego antyrosyjskiego szowinizmu, ale na pewno zasadę wrogości wobec rosyjskiego reżimu i co za tym idzie także wobec dużej części Rosjan. Ci z nich, którzy mimo represji protestują przeciw wojnie zasługują na nasz szacunek. Jednak nawet niemilitarny konflikt będzie musiał zaboleć wszystkich uwikłanych w rosyjski reżim, choćby w taki sposób że w nim żyją.

❌Wrogami są rosyjscy żołnierze, szpiedzy, agenci wpływu, ambasadorzy i urzędnicy reżimu. Należy robić wszystko aby wojskowi ginęli a cywilni byli wypędzani, ich życie i życie ich rodzin stawało się trudne.

?Wrogami są rosyjscy biznesmeni i wszelkiego rodzaju pośrednicy handlowi. Jeśli nie mają innych np. rodzinnych powodów pobytu na Zachodzie, powinni zamknąć biznesy i wyjechać stąd z kopem w dupę. Bez odszkodowania.

?Wrogie są rosyjskie towary, których sprzedaż finansuje reżim. Bez najwyższej konieczności nie powinniśmy ich kupować a co do zasady powinniśmy aresztować wszystkie rosyjskie aktywa. Bez odszkodowania. Przeciwnie, na poczet odszkodowań które Rosja powinna płacić ofiarom. Powinniśmy uznawać za wrogów tych, którzy finansują wroga zakupami jego gazu, ropy, węgla czy innych surowców.

?Wrogi jest rosyjski pieniądz jako taki – rubel. Nie powinniśmy go przyjmować a raczej zrobić wszystko, aby w jak największym stopniu odciąć go od roli środka wymiany pieniężnej i towarowo-pieniężnej. By mógł służyć co najwyżej do podcierania. Putin na to gwiżdże, ale zrujnuje to zbrodniczy potencjał jego państwa, a przy tym życie zwykłych Rosjan.

?Wroga jest rosyjska propaganda, przekaz medialny i plotkarski. Należy przepracować paradoksalną konieczność wprowadzenia cenzury całej inforsfery – od TV, radia i gazet, przez internetowe media nowej generacji. Nie staroświecką tępą cenzurę biurokratyczną, ale inteligentną wykorzystującą rozwój sztucznej inteligencji i jej współpracę z wyszkolonymi medialnie funkcjonariuszami.

⚽️Wrogi jest rosyjski soft power w sporcie, kulturze, nauce i sztuce. Tu cenzura infosfery powinna być uzupełniona bojkotem rosyjskich klubów sportowych, sportowców i propagandzistów przebranych za artystów, gamerów, blogerów, vlogerów itp. Naukowców trzeba przejmować do siebie i tworzyć im warunki do życia.

?Potrzebujemy dozbroić i rozwinąć własne siły zbrojne w celu odstraszania i ćwiczyć je do realnego starcia wojskowego. Musimy ściśle współpracować z NATO i Amerykanami.

?️Potrzebujemy rozwinąć własny wywiad i kontrwywiad. Musimy skończyć z wykorzystywaniem tych służb do kreowania bieżącej polityki partyjnej i ustawiania wyborów. Amerykanie muszą odbudować swój wywiadowczy potencjał.

????My, Polacy musimy zakończyć samoizolację w Unii Europejskiej, wykopać PiS i Konfederację, ściągnąć na wschodnią flankę NATO jeszcze więcej wojska.

?Niewykluczone, że dopiero wtedy, po długich cierpieniach wielu ludzi z naszej i z rosyjskiej strony, padnie ten symboliczny strzał.

A dziś ukraińskim uchodźcom jesteśmy winni szacunek, uznanie i pomoc. W ich losie możemy zobaczyć alternatywę naszej własnej przyszłości, jeśli nie zrobimy wszystkiego co konieczne aby się nie spełniła. Слава Україні!


Felieton jest wyrazem opinii autora. Nie prezentuje stanowiska ZR Małopolskie KOD.

Tekst wart skomentowania? Napisz do redakcji!