Zbroimy Ukrainę! Zbiórka na helikoptery do ewakuacji rannych żołnierzy!

Zbroimy Ukrainę! Zbiórka na helikoptery do ewakuacji rannych żołnierzy!

Zapraszamy do udziału w akcji „Zbroimy Ukrainę! Zbiórka na helikoptery do ewakuacji rannych żołnierzy!” KOD Małopolskie założył w tym celu specjalną skarbonkę pod adresem https://zrzutka.pl/zbroimyukraine/s/6p3qy1

Opis skarbonki

Będąc świadomi sytuacji w naszym kraju, doskonale rozumiemy, jak ważna jest dla nas nieugięta postawa obrońców Ukrainy. Aby ułatwić ich walkę i wesprzeć ich wolę oporu dołączamy się oficjalnie do zbiórki na helikoptery do ewakuacji rannych ukraińskich żołnierzy.

Opis zrzutki

Kupujemy helikoptery do ewakuacji rannych żołnierzy z pola walki!

Powołaliśmy do życia akcję „Polska Zrzutka Obywatelska: Zbroimy Ukrainę”, żeby dać Wam możliwość bezpośredniego wpływu na losy wojny. Wzmocnijmy razem siły ukraińskiego wojska!

Na rozgrzewkę wybraliśmy śmigłowiec na użytek Głównego Urzędu Wywiadowczego w Ukrainie (GUW). Chcemy kupić trzy sztuki. Sprzęt posłuży do ewakuowania rannych żołnierzy z pola walki. To broń do ratowania. Będą broniły ukraińskich żołnierzy przed śmiercią. Kupmy je! Potem będą armaty albo coś równie wystrzałowego, ale najpierw śmigłowiec.

Helikopter Ми-2АМ-1 z wyposażeniem medycznym. To sprawdzona konstrukcja, zmodernizowana i przystosowana do obecnych potrzeb. Niższa cena helikoptera wynika z faktu, że sprzęt produkowany jest w Ukrainie przez ukraińską firmę na specjalnych warunkach. Zlokalizowanie produkcji na terenie Ukrainy oznacza także łatwy i tani sposób serwisowania i dostęp do części zamiennych, a w warunkach wojennych, to jest bardzo ważne! Co więcej, kupując śmigłowiec od ukraińskiej firmy, wspieramy tamtejszy przemysł, który daje zwykłym ludziom zatrudnienie. To ważne, bo wojna uderzyła w ukraińską gospodarkę i pozbawiła wielu ludzi pracy.

nbc9d67816277f4a.jpeg

Koszt zakupu helikoptera to 570 000 $. Zdecydowaliśmy, że rozsądnie będzie przeliczyć tę kwotę z niewielką górką ze względu na możliwe zmiany kursu waluty, więc ustawiamy zrzutkę na 2.700.000 za jedną sztukę. Razem to 8 100 000 zł. Pozostałe fundusze przeznaczone będą na kolejną zbiórkę, której cel wyznaczymy, wspólnie z naszymi ekspertami od wojskowości, wkrótce!

Chcemy regularnie kupować sprzęt, który pomoże bronić naszych Sąsiadów i odeprzeć rosyjskich bandytów z terenów Ukrainy. Pomóżcie nam pomagać Ukrainie! Zróbmy to razem!

Więcej informacji pod adresem Zbroimy Ukrainę! Zbiórka na helikoptery do ewakuacji rannych żołnierzy! / Arm Ukraine! We are buying helicopters for evaucuation of wounded soldiers! | zrzutka.pl

Organizatora zbiórki można wysłuchać na Facebooku: Bożydar Pająk — Ruszamy z akcją Zbrojenia Ukrainy!