Akcja solidarności z Białorusią

Akcja solidarności z Białorusią

20 sierpnia o 20 na krakowiskim rynku pod pomnikiem Mickiewicza odbędzie się kolejny wiec poparcia dla demonstrujących w Białorusi.

Organizatorami są Białorusini mieszkający w Krakowie.

„W niedzielę 9.08. na Białorusi odbyły się wybory prezydenckie. Według państwowych danych po raz kolejny zwyciężył Aleksander Łukaszenka. Fala protestów ogarnęła Mińsk i inne miasta Białorusi. Milicja użyła siły przeciwko tym, którzy się nie zgodzili milczeć: co najmniej dwa protestującyh zginęło (według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Białorusi), setki zostało rannych, tysięcy zatrzymano. Pomimo brutalności władz ludzie nadal wychodzą na pokojowe protesty nadal trwają na terenach całej Białorusi. Osoby zwolnione z aresztowań świadczą o strasznych groźbach, pobiciach, a i nawet torturach ze strony policji!

Zapraszamy wszystkich oburzonych obecną sytuacją na Białorusi; wszystkich, którzy chcą okazać swoją solidarność z Białorusią!

⚪️ Co? Legalnia manifestacja solidarności z narodem Białorusi uzgodniona z urzędem Miasta Kraków
🔴 Gdzie? Rynek Główny w Krakowie, pomnik Adama Mickiewicza
⚪️ Kiedy? 20 sierpnia 2020 (czwartek), 20:00

Przychodźcie licznie, zapraszajcie przyjaciół i znajomych, bierzcie ze sobą białoruskie symbole narodowe, znicze, latarki, kwiaty, transparenty.

Wykażmy się solidarnością z Białorusinami, którzy się odważyli wyrazić sprzeciw reżimowi; pokażmy, że jesteśmy po ich stronie!”

(Tekst z wydarzenia fb protestu)