Drzewo Pamięci Piotra Szczęsnego w Krakowie – zbiórka funduszy

Drzewo Pamięci Piotra Szczęsnego w Krakowie - zbiórka funduszy

Drodzy Państwo,

jak wiecie, od dawna myśleliśmy o upamiętnieniu śp. Piotra Szczęsnego w Krakowie. Co roku, gdy zapalaliśmy znicze na płycie Rynku w rocznicę Jego tragicznego aktu lub zanosiliśmy je na cmentarz, brak miejsca pamięci w przestrzeni publicznej dawał się dotkliwie odczuć.

Poszukiwania właściwego miejsca i formy trwały jakiś czas, zaangażowało się w nie wiele osób. Wydaje się jednak, że jesteśmy już na ostatniej prostej.

Piotr kochał przyrodę, chcielibyśmy więc posadzić drzewo Jego pamięci. Czuł się mocno związany ze swoją macierzystą uczelnią, Uniwersytetem Jagiellońskim, dlatego szukaliśmy miejsca jak najbliżej jego budynków. I udało się.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec kwietnie zasadzimy Dąb Pamięci Piotra Szczęsnego tuż przy Collegium Novum UJ, w samym sercu Krakowa.

Pozostał jeszcze „drobiazg” – ale kluczowy dla realizacji, tj. zebranie środków na ten cel. Dlatego gorąco prosimy Was o wsparcie oraz pomoc w rozpowszechnieniu informacji o inicjatywie i zbiórce. Wpłacać można przez portal: https://zrzutka.pl/xja7hk lub robiąc tradycyjny przelew na poniższe dane:

Nr konta:
88 1750 1312 6887 4728 9847 9801
Odbiorca:
Zrzutka.pl sp. z o. o.,
al. Karkonoska 59
53-015 Wrocław
Tytuł:
Drzewo pamięci P. Szczęsnego

Serdecznie dziękuję Edwardowi Nowakowi za organizację zbiórki w imieniu KOD, Eli Talar za koordynację całości, p. Krystynie Starzyńskiej za poszukiwanie właściwego miejsca na nasadzenie oraz wszystkim innym osobom za zaangażowanie w tę inicjatywę.

„Bo jak nie my, to kto?”

Ewelina Pytel
Przewodnicząca ZR
KOD Małopolskie