Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

[Kraków] Jedziemy dla praworządności. Europo nie odpuszczaj! 16 lat w UE

1 maja o godz. 12:0012:30

Start: ul. J. I. Kraszewskiego, 1 maja godz. 12.00

1 maja mija szesnaście lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dotychczas świętowaliśmy tę rocznicę dumni, że znaleźliśmy się w gronie państw najbardziej rozwiniętych pod względem gospodarczym i dzielących takie wspólne wartości jak przywiązanie do praw człowieka czy praworządność.

Dzisiaj jednak Polska nie jest już państwem praworządnym, w którym niezależne sądy są w stanie skutecznie przeciwdziałać naruszaniu prawa przez władzę wykonawczą. Procedura głosowania, jaką szykuje nam PiS, nie spełnia standardów OBWE, Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwnaruszeniowe w sprawie „ustawy kagańcowej”, a przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej toczą się postępowania w sprawie naruszenia trójpodziału władzy.

W takim stanie prawnym Polska nie miałaby dzisiaj wstępu do tego elitarnego grona państw. Nasza obecność w Unii nie jest dana raz na zawsze. Zademonstrujmy zatem nasze przywiązanie do Unii Europejskiej i apelujmy do Komisji Europejskiej o stałe zaangażowanie na rzecz przywrócenia praworządności w Polsce.

Proponujemy wspólny przejazd przez miasto z flagami Unii Europejskiej wyeksponowanymi na naszych samochodach. Stosujmy się przy tym do przepisów ruchu drogowego oraz obostrzeń wynikających z rozporządzeń przeciwepidemicznych. Zabierzmy ze sobą zdrowy rozsądek, dobry humor i oczywiście flagi Unii.

Trasa przejazdu to Błonia – druga obwodnica – Błonia:
– ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego. Rozpoczęcie o godz. 12
– al. Focha
– Aleja Krasińskiego
– Rondo Grunwaldzkie
– Dietla
– Rondo Grzegórzeckie
– Rondo Mogilskie
– Nowy Kleparz
– Aleja Mickiewicza
– Aleja 3 Maja
– ul. Piastowska
– al. Focha
– Koniec

Szczegóły

Data:
1 maja
Czas:
12:00 – 12:30
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/573464816609406/

Organizator

KOD Małopolskie
Telefon:
729-055-220
Email:
biuro@kodmalopolska.pl
Strona internetowa:
https://kodmalopolska.pl