Komunikat Zarządu Regionu Małopolskie w sprawie wyborów samorządowych

Komunikat Zarządu Regionu Małopolskie w sprawie wyborów samorządowych

Kraków, 23.02.2024

W związku ze zbliżającymi się wyborami do samorządów, jako Zarząd Regionu Małopolskie KOD chcielibyśmy przypomnieć, że Komitet Obrony Demokracji jest organizacją społeczną, niezależną od partii politycznych.

Co za tym idzie: w polu naszych zainteresowań leży taki przebieg wyborów, by były one przeprowadzone w sposób rzetelny (dlatego przygotowujemy się do kolejnej edycji Obywatelskiej Kontroli Wyborów), by kampania wyborcza była prowadzona z poszanowaniem prawa, by mieszkańcy i mieszkanki Polski mieli możliwość poznać programy kandydatów do władz wszystkich szczebli. Zachęcamy także aktywistów, członków i członkinie, sympatyków i sympatyczki KOD do zaangażowania się w działalność samorządową osobiście (startując w wyborach) lub pośrednio (wspomagając poszczególne komitety, wg własnego rozeznania). Pragniemy jednak zaznaczyć, że KOD nie jest komitetem wyborczym.

Jako stowarzyszenie wspomagamy wszystkich prodemokratycznych, szanujących Konstytucję RP oraz prawa człowieka kandydatów i kandydatki. Zapraszamy ich/je do udziału w naszych spotkaniach otwartych, akcjach ulicznych, a także do przedstawienia programów w grupie KOD_Małopolskie oraz dostarczenia materiałów wyborczych do biura KOD Małopolskie w Krakowie, by były do dyspozycji osób chętnych do ich dystrybucji.

Wszystkich chętnych, by zaangażować się w działania przedwyborcze wspólnie z nami zapraszamy na spotkania KOD. Szczegółowe informacje o nich można znaleźć na kodmalopolskie.pl oraz otrzymując powiadomienia SMS (w tym celu należy pozostawić swój numer telefonu w formularzu https://forms.office.com/r/U8S0m6pRzq).

Demokracja to uczciwe zasady. Dbajmy o nie wspólnie!