Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Szary Człowiek – Pamiętamy

19 października 2018 o godz. 17:0018:00

Niedługo upłynie rok od dnia, który wstrząsnął Polską i obudził wiele osób. 19.10. 2017 około godz. 16.30 pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w proteście przeciw demolowaniu państwa przez PiS, Piotr Szczęsny dokonał samospalenia. Podpalił się przy dźwiękach piosenki „Wolność.” Na ulotkach, które chwilę wcześniej rozrzucił, znalazło się kilkanaście punktów z przesłaniem i kilka zdań komentarza.
„A ja wolność kocham ponad wszystko. Dlatego postanowiłem dokonać samospalenia i mam nadzieję, że moja śmierć wstrząśnie sumieniami wielu osób, że społeczeństwo się obudzi i że nie będziecie czekać, aż wszystko zrobią za was politycy – bo nic nie zrobią!”
…”Samospalenie Piotra S. było apelem, wezwaniem, aby „przeciwstawić się temu, co robi obecna władza”. Dręczyło Go, że w polityce dzieją się tak złe rzeczy, a ludzie nie reagują.”
Zmarł po południu 29 października 2017 roku”
Najważniejsze, by o Nim nie zapomnieć i żeby Jego przesłanie i apel są były nas ciągle żywe.
Spotkajmy się na krakowskim rynku przy historycznej studzience, gdzie 21 marca 1980 roku Walenty Badylak dokonał dramatycznego aktu samospalenia w proteście przeciwko przemilczeniu przez władzę zbrodni katyńskiej

Przyjdźmy na krakowski rynek, realizujmy testament Piotra Szczęsnego- niech obywatele się obudzą z letargu. Bądźmy tam razem.

Organizator: Barbara Filipczuk

Szczegóły

Data:
19 października 2018
Czas:
17:00 – 18:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/258969461455478/

Organizator

Barbara Filipczuk

Miejsce

Rynek Główny w Krakowie
Kraków, Poland + Google Map