Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Migranci, migracje”, red. Hélène Thiollet – klub książkowy

5 stycznia o godz. 20:00 22:00

Zapraszamy na otwarte spotkanie online (Zoom), rozmowę na temat książki „Migranci, migracje. O czym warto wiedzieć, by wyrobić sobie własne zdanie” pod redakcją Hélène Thiollet.

Obserwujemy w ostatnich tygodniach dramatyczne wydarzenia na granicy Polski z Białorusią. Uchodźcy, często rodziny z małymi dziećmi, są wypychani z polskiego terytorium, wywożeni przez polską Straż Graniczną z powrotem do lasu, nierzadko wręcz przerzucani przez graniczne zasieki.

Ilość osób przekraczających tę granicę jest jednak dużo mniejsza od ilości osób docierających do południowych krajów Unii Europejskiej np. w roku 2015. Wiele krajów Europy już od dawna posiada liczne społeczności imigrantów i próbuje stosować różne działania wobec problemu migracji.

Książka napisana pod redakcją Hélène Thiollet zawiera odpowiedzi na wiele pytań, które pojawiają się w tym kontekście. Z opisu książki na stronie Wydawnictwa Karakter:

„Do jakich krajów migruje najwięcej ludzi? Czy kobiety migrują rzadziej niż mężczyźni? Czy walka z przemytnikami wpływa na zmniejszenie migracji? Czy imigranci są zagrożeniem dla europejskiej gospodarki? Czy wydalanie cudzoziemców to w demokracji normalna praktyka? Czy emigracja oznacza dla Polaków awans społeczny? To tylko kilka z pytań, na które odpowiadają autorzy tej małej, przystępnej książki. Są nimi specjalistki i specjaliści różnych dziedzin – socjologii, antropologii, ekonomii, prawa – którzy od wielu lat prowadzą badania dotyczące migracji na świecie. Kilkadziesiąt krótkich tekstów zawiera mnóstwo konkretnych danych – liczb, faktów i dat – popartych rzeczowym i klarownym komentarzem. Książka rozwiewa wiele wątpliwości związanych z migracjami i pozwala lepiej zrozumieć to zjawisko zarówno w skali europejskiej, jak i globalnej.”

Link do spotkania, umożliwiający udział w dyskusji:
https://us02web.zoom.us/j/88219620941
ID spotkania: 882 1962 0941

Połączenie przez telefon:
+48223073488,
+48223987356,
ID spotkania: 882 1962 0941

KOD Małopolskie

729-055-220

Zobacz stronę dla: Organizator