Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Alarm dla edukacji i nauki

12 października o godz. 14:0015:30

Protest 14.10, ul. Gołębia 24 Kraków
ZMIANA GODZINY! Godz. 14:00
Jako osoby pracujące w oświacie i uczelniach wyższych, jako uczniowie i studenci, rodzice i obywatele, sprzeciwiamy się nominacji Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki!
Potrzebujemy edukacji, która uczy solidarności i wrażliwości na los wszystkich ludzi. Jej celem
powinno być kształtowanie społeczeństwa otwartego, w którym debaty przebiegają w atmosferze wzajemnego szacunku. Do osiągnięcia tego celu niezbędne są odpowiedzialna polityka edukacyjna i niezależne uniwersytety.
Nominacja Przemysława Czarnka na stanowisko ministra edukacji i nauki stanowi poważne zagrożenie dla tych wartości. Wypowiedzi przyszłego ministra nie tylko są świadectwem ignorancji i niekompetencji (jak np. te o “śmiertelnym żniwie feminizmu”), ale są także szokujące ze względu na ich ksenofobiczny, homofobiczny i seksistowski charakter. Tworzą one klimat prowadzący do pogłębienia systemowego wykluczenia dużej części społeczności szkół i uczelni
wyższych – kobiet, osób nieheteronormatywnych, cudzoziemców i cudzoziemczyń. Jako nauczyciele i
nauczycielki, członkowie i członkinie wspólnoty akademickiej oraz obywatele i obywatelki mamy obowiązek przeciwstawić się temu.
Świadomi i świadome odpowiedzialności za edukację dzieci i młodzieży oraz za rozwój polskiej nauki wzywamy do protestu przeciw powołaniu Przemysława Czarnka na to kluczowe stanowisko w polskim rządzie.

Szczegóły

Data:
12 października
Czas:
14:00 – 15:30
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/762569947809309

Organizator

KOD Małopolskie
Telefon:
729-055-220
Email:
biuro@kodmalopolska.pl
Strona internetowa:
https://kodmalopolska.pl

Miejsce

Gołębia 24
Gołębia 24
Kraków, 31-007 Poland
+ Google Map