Ziobro i iskandery. Felieton Fryderyka Zolla (391)

Ziobro i iskandery. Felieton Fryderyka Zolla (391)

Wojna w Ukrainie trwa. Wszyscy czekamy na wywołaną przez działania wojenne eksplozję inflacji, która powiększy glapoflację, czyli inflację spowodowaną radosnymi pląsami prezesa Glapińskiego w otoczeniu dwórek. Wojna się rozkręca. Może się rozlać na Mołdawię i południe Europy. My siedzimy na kaliningradzkiej beczce prochu.

Jedyną szansą wyjścia z tego obronną ręką jest zacieśnianie więzi transatlantyckich i europejskich. Minister Ziobro robi natomiast wszystko, aby Polska poza tymi strukturami się znalazła. Niedawno wysunął kuriozalną propozycję zawieszenia polskiej składki do UE, czego konsekwencją byłoby po prostu obniżenie funduszy unijnych o równowartość tej składki, bo Polska jest tu beneficjentem netto. Teraz, mniej więcej w rocznicę przystąpienia Polski do UE, Ziobro postanowił nadać bieg projektowi, który praktycznie wyklucza nasze sądownictwo z obszaru europejskiej wspólnoty prawa.

Ugrupowanie Ziobry jest obok kaliningradzkich iskanderów najpoważniejszym zagrożeniem dla Polski. Dewastujący wpływ tego człowieka na nasz kraj, niszczenie sądownictwa w nadziei na zagwarantowanie sobie bezkarności na przyszłość, kosztują nas już ponad dającą się zaakceptować miarę. Nadal mam potężne obawy, czy Unia, uruchamiając fundusze, nie wzmocni antyunijnych i antydemokratycznych ugrupowań u władzy. Sytuacja budżetowa zaczyna jednak wymykać się spod kontroli rządu (spod kontroli Sejmu wyjęto ją już dawno, przenosząc ogromną część finansów państwa poza budżet). Zaraz wejdziemy w korkociąg.

Czy z powodu Ziobry rządzący zechcą popełnić rozszerzone samobójstwo, ciągnąc za sobą na dno cały kraj? Ci ludzie chyba nie wiedzą, że obok nas toczy się wojna o coraz bardziej wzrostowym potencjale. Trudno sobie wyobrazić gorszy rząd na takie czasy. Obecność w nim Ziobry i jego kompanii jest w obecnej sytuacji nie do pogodzenia z fundamentami bezpieczeństwa narodowego.

  Wesprzyj Ukrainę poprzez Fundację im. Janusza Kurtyki!


Felieton jest wyrazem opinii autora. Nie prezentuje stanowiska ZR Małopolskie.

Tekst wart skomentowania? Napisz do redakcji!