Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wolne sądy!

4 grudnia 2017 o godz. 18:3020:00

Zbieramy się ponownie, by nie zarzucono nam, że w tej dramatycznej chwili nie zrobiliśmy wszystkiego, co w naszej mocy, aby przeciwstawić się niszczeniu sądownictwa, jednej z podstaw państwowości. Dołącz do nas w poniedziałek przed gmachem Sądu Okręgowego!

 

– W Sejmie PiS-owska maszyna, ośmieszając prezydenta, forsuje program ostatecznej dewastacji niezależnego sądownictwa. Minister sprawiedliwości, wykorzystując posłuszną mu prokuraturę, zyska olbrzymie możliwości wpływania na skład Krajowej Rady Sądownictwa. Prezydent nie powinien się łudzić, że zachowa jakąkolwiek kontrolę nad tym systemem – mówi profesor Fryderyk Zoll, prawnik, wykładowca i wiceprzewodniczący KOD regionu Małopolska.

Jeżeli prezydent nie powstrzyma Zbigniewa Ziobry, niedługo w sądach zapanują standardy obecnego Trybunału Konstytucyjnego. Ustrój Polski stanie się demokracją fasadową, a my wszyscy, polscy obywatele, utracimy podstawową ochronę prawną. Apelujemy do prezydenta, by powstrzymał destrukcję państwa. Ponawiamy też apel do sędziów,  prokuratorów i innych prawników: nie przejmujcie urzędów z nadania obecnej władzy! Okażcie charakter, a przede wszystkim poszanowanie dla prawa i Rzeczpospolitej, której przysięgaliście służyć. Obywatele będą pilnie się przyglądać postawie prawników w czasie tej prawdziwej próby.

– Dajcie świadectwo swoją niezachwianą postawą, że jesteście godni zawodu, który wybraliście, że rozumiecie swoją rolę – apeluje Fryderyk Zoll, który będzie jednym z prelegentów w trakcie poniedziałkowego zgromadzenia.

Protest odbędzie się w poniedziałek 4 grudnia przed siedzibą Sądu Okręgowego w Krakowie (ul. Przy Rondzie 7). Początek o godzinie 18.30.

Szczegóły

Data:
4 grudnia 2017
Czas:
18:30 – 20:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

KOD Małopolskie
Telefon:
729-055-220
Email:
biuro@kodmalopolska.pl
Strona internetowa:
https://kodmalopolska.pl

Miejsce

Sąd Okręgowy w Krakowie ul. Przy Rondzie 7, 31-547 Kraków