Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„To nie jest propaganda” (Peter Pomerantsev) – Klub Książkowy

8 kwietnia o godz. 20:0022:00

Zapraszamy na otwarte spotkanie Klubu Książki KOD na rozmowę na temat książki Petera Pomerantseva „To nie jest propaganda”.
Opis książki ze strony wydawnictwa:
„Żyjemy w czasach, kiedy to impuls, plotka czy fake news z mediów społecznościowych kreują codzienność. Hakerzy, internetowe boty, a może ISIS, Putin, Trump czy trolle internetowe kształtują naszą rzeczywistość oraz wartości. Pomerantsev udowadnia, że niejednokrotnie to właśnie online, w social mediach wykorzystywanych przez polityków toczą się nowe wojny o systemy wartości, demokrację i wizję świata.
Autor podróżuje po świecie, bada archiwa, rozmawia z ludźmi próbującymi walczyć z fake newsami. Z podróży od Manili, przez Pekin, Moskwę po Stany Zjednoczone i Meksyk, Pomerantsev przywozi refleksje, że większy dostęp do informacji nie oznacza dla nas więcej wolności. Mniej lub bardziej autorytarne reżimy kontrolują narrację, uciszają przeciwników, ale i własnych obywateli poprzez bombardowanie ich fałszywymi newsami, półprawdami i propagandą. Czy w tym gąszczu informacji potrafimy oprzeć się wizjom i bajkom i wysupłać to, co jest prawdą?
„To nie jest propaganda” to fascynujący reportaż, w którym wspomnienie o własnych rodzicach uciekających przed radzieckim KGB, przetykane jest współczesnymi rozmowami z twitterowymi rewolucjonistami, populistami czy fanami jihadu. „
Współorganizatorem wydarzenia jest wydawnictwo Krytyka Polityczna
Link do spotkania na zoomie: https://us02web.zoom.us/j/87558880559
Topic: Klub Książkowy – „To nie jest propaganda”
8 kwietnia 2021 godz. 20:00
Meeting ID: 875 5888 0559
Hasło: 529189
Połączenie możliwe także przez numery stacjonarne:

Szczegóły

Data:
8 kwietnia
Czas:
20:00 – 22:00
Wydarzenie Tagi:
, ,
View Event Website

Organizator

KOD Małopolskie
Telefon:
729-055-220
Email:
biuro@kodmalopolska.pl
View Organizer Website