Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Skradziona Sprawiedliwość. Myślenice.

21 stycznia o godz. 13:0013:30

WSZYSCY RAZEM TEGO SAMEGO DNIA O TEJ SAMEJ GODZINIE APEL MILCZENIA PRZECIW DYKTATURZE DOŁĄCZ!

MYŚLENICE, 21 STYCZNIA
RYNEK, godzina 13:00

Odebraliście nam słowa. Zmieniliście im znaczenia, wywróciliście ich wartość na drugą stronę. Braterstwo już nie jest braterstwem, ale linią graniczną między wami a tymi, których chcecie za nią ustawić. Miłosierdzie to dla was słabość, choć nas uczono, że cechowało najsilniejszych. Odebraliście nam wiarę w mądrość, w ludzką przyzwoitość, w to, że istnieje coś więcej niż doczesny interes. Nie chcecie nas usłyszeć, zagłuszacie nas wyjącymi syrenami policyjnych kordonów. Szczujecie ludzi przeciw ludziom, braci przeciw braciom, dzieci przeciw rodzicom. Ale my nie damy się zaszczuć jak strachliwe zwierzęta. Nie damy się zagłuszyć warkotem radiowozów. Staniemy ramię w ramię bez jednego słowa, bez jednego gestu. Staniemy przed wami jak manekiny, które chcecie z nas uczynić, jak mary, które będą prześladować wasze szczątkowe sumienia. Staniemy i już nie odejdziemy, a nasz bezgłośny krzyk będzie donośniejszy od bomb.

Okaż swój sprzeciw wobec polityki kontroli i dyktatury, wobec gwałcenia Konstytucji i zasad demokracji, wobec łamania konwencji Unii Europejskiej.

Zgromadzone osoby zaopatrzone w czarne opaski na oczy i usta (jak na zdjęciu) ustawione równo w rzędach będą stać w milczeniu przez 20 minut.
Po 20 minutach milczenia rozchodzimy się w ciszy.

Szczegóły

Data:
21 stycznia
Czas:
13:00 – 13:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/events/142231299825606/

Organizator

KOD Myślenice
Telefon:
694308337
Email:
myslenice@kodmalopolska.pl
Strona internetowa:
http://www.kodmalopolska.pl/myslenice

Miejsce

Rynek – Myślenice
Rynek
Myślenice, Małopolskie 32-400 Polska
+ Google Map