Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Rusza program „Solidarność Rodzin”

27 czerwca 31 grudnia

Solidarność Rodzin – program rozpoczyna działanie.

Program dotyczy rodzin polskich chcących pomóc rodzinom ukraińskim.

Po dwóch miesiącach przygotowań rusza program wsparcia dla Ukraińców: „Solidarność Rodzin”. Ma on polegać na pomocy konkretnym rodzinom ukraińskim pozostającym w Ukrainie — ofiarom wojny.

Po stronie polskiej organizatorem jest Stowarzyszenie Sieć Solidarności, natomiast naszym partnerem po stronie ukraińskiej jest Agencja Inicjatyw Miejskich z Czernichowa, która wyszukuje rodziny ukraińskie, otacza je opieką, pomaga sporządzić opis sytuacji rodzinnej. W tej chwili są już dostępne pierwsze adresy i opisy sytuacji życiowej ukraińskich rodzin — ofiar wojny z Regionu Czernichowskiego.

Organizatorzy szukają polskich rodzin, które zechciałyby wesprzeć konkretną rodzinę i objąć ją swoją pomocą. Byłoby dobrze, aby nie była to tylko jednorazowa akcja. Chętni proszeni są o zgłaszanie się na adresy zamieszczone poniżej; po przyjęciu zgłoszenia otrzymają dane o sytuacji rodziny i na początek prośbę o sporządzenie paczki i wysłanie pocztą polską lub ukraińską (Nowa Poszta, UKRPoszta, Meest). Można też w porozumieniu z organizatorami dostarczyć paczkę do magazynu w Krakowie. Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości paczek będą one okresowo wysyłane transportem zaprzyjaźnionej organizacji „Solidarność bez granic”, która dostarczy je do Ukrainy. Tam odbierze je ukraiński partner i przekaże rodzinom, do których zostały wysłane. Rodziny ukraińskie potwierdzą otrzymanie paczek adresatom i tak nawiąże się kontakt pomiędzy rodzinami i możliwe będzie bardziej właściwe udzielanie pomocy.

Gdyby ktoś nie mógł sporządzić paczki, można przekazać pieniądze na konto programu podane poniżej, zaznaczając „Solidarność Rodzin” i wówczas zostanie przygotowana paczka w jego imieniu. Można także wspomagać program pracą woluntarną albo przekazać środki pieniężne lub inne dary dla rodzin ukraińskich – ofiar wojny.

Zgłoszenia do udziału w programie można kierować do każdego z członków Zespołu:

– Anna Kozłowska; tel. +48 604-102-360 mail [email protected]

– Nataliya Bishko; mail [email protected]

– Krystyna Ryczaj-Marchewczyk; mail [email protected]

– Jacek i Elżbieta Niedźwiecki; mail [email protected]

– Edward E. Nowak; mail [email protected]

– Valeria Shtepa; mail [email protected]

Stowarzyszenie „Sieć Solidarności” utworzyło subkonto dla programu pon.
SOLIDARNOŚĆ RODZIN/ СОЛІДАРНІСТЬ СІМЕЙ

BANK PKO SA: PL 66 1240 4719 1111 0010 5101 3852 dopisek SOLIDARNOŚĆ RODZIN

Stan domów lub mieszkań rodzin, których dotyczy program, ilustrujemy poniżej.

Stowarzyszenie Sieć Solidarności

698-062-056

Zobacz witrynę: Organizator

Агенція міських ініціатив, Чернігів

Zobacz witrynę: Organizator