Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Relacja z protestu 3 lipca 2018 przed sądem w Krakowie

3 lipca 2018 o godz. 08:0017:00

„Jeśli nie przestrzegają Konstytucji to obietnica rządzenia zgodnie z prawem nie może być niczym więcej niż tylko pustymi słowami”.

Dnia 3 lipca 2018 r. setki ludzi zgromadziło się przed budynkiem sądu w Krakowie by dać swój wyraz sprzeciwu wobec decyzji Prezydenta RP, na mocy której sędziowie Sądu Najwyższego zostali przeniesieni w stan spoczynku, co jest obrazą przepisów konstytucyjnych.

Już rok temu mieszkańcy całej Polski protestowali przeciwko ustawom kładących kres niezależności sądownictwa w Polsce. Tym razem solidarnie okazaliśmy swoje wsparcie dla sędziów Sądu Najwyższego, którzy pomimo nowych przepisów będą działali zgodnie z Konstytucją i nie zamierzają rezygnować z dalszej pracy. Nie będziemy biernie patrzyli na rozpowszechnianie bezprawia w Polsce, które godzi w europejskie wartości i standardy. Ponadto jasno daliśmy do zrozumienia, że wszyscy potencjalni kandydaci do Sądu Najwyższego chcący wykorzystać niekonstytucyjność działań władzy dla swojej kariery zostaną okryci hańbą za swoją nielojalność wobec Rzeczypospolitej i jej praw.

W powietrzu unosiła się atmosfera solidarności, której towarzyszyły hasła: Wolne Sądy i Wolna Polska. Na zakończenie protestu odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego.

Relacja wideo:

Europo, nie odpuszczaj! Kraków, 3.07.18

Opublikowany przez Video-KOD Wtorek, 3 lipca 2018

 

Prasa o wydarzeniu:

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,23631101,krakowianie-protestuja-przed-krakowskim-sadem-okregowym.html#BoxLokKrakImg:undefined

 

 

Szczegóły

Data:
3 lipca 2018
Czas:
08:00 – 17:00
Wydarzenie Categories:
,