Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Puste miejsce przy stole coś znaczy.

24 listopada 2021 o godz. 18:00 20:00

Na miesiąc przed Wigilią zapraszamy wszystkie osoby do okazania solidarności z uchodźcami i uchodźczyniami na polsko-białoruskiej granicy oraz z mieszkańcami i mieszkankami obszaru objętego strefą wyjątkową. Cyniczne wykorzystywanie migrantów przez reżim białoruski nie może odwieść nas od szacunku dla każdego ludzkiego życia oraz zachwiać w nas gotowość do niesienia pomocy.
Jest miejsce przy stole.
Poza strefą musimy o tym nieustannie przypominać. Zapraszamy wszystkie osoby niezależnie od przekonań politycznych czy religijnych, niech Kraków pokaże swoją gościnność! Zapraszamy do zapraszania bliskich osób, wykorzystywania Waszych zasięgów: szerzenia dalej wiadomości o naszym zgromadzeniu, by przebiła się przez informacyjne bańki — to nasza wspólna sprawa, szansa na zajęcie stanowiska.
Spotykamy się pod Wieżą Ratuszową o 18:00. Wydarzenie ma charakter no logo, prosimy o tego uszanowanie. Zachęcamy za to, aby przynieść symbole trwającego kryzysu humanitarnego oraz nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia:

 • zielone światła (w formie lampek choinkowych, zniczy, nakładek na telefony czy latarki)
 • srebrno-złotych folii NRC i ozdobnych obrusy w charakterze sztandarów
 • ozdobnych talerzy dla nieoczekiwanych przybyszów
 • …stołów.
  Jesteśmy w Krakowie, mieście takich artystów jak Tadeusz Kantor czy Jerzy Bereś, znamy siłę sztuki. Dlatego przed demonstracją odbędzie się performans, podczas którego przyniesiemy na Rynek Główny stół z odległego domu jednej z organizatorek. Chcemy dzielić się naszym domem, zaprosić do niego szukających schronienia, poczuć jedność z niosącymi swoje domy na plecach. Na trasie oraz na płycie rynku stół stanie się mobilnym punktem informacyjnym.
  Zapraszamy do symbolicznego przyniesienia własnych stołów. Możecie zgłosić Wasz pisząc na fb Witajcie w Krakowie, skoordynujemy wtedy nasze działania. Zapraszamy grupy przyjaciół, rodziny i organizacje.
  „Głodnych nakarmić.”
  „Spragnionych napoić.”
  „Podróżnych w dom przyjąć.”
  „Chorych nawiedzać.”
  By nie zostało nam tylko
  „Umarłych pogrzebać”.

Witajcie w Krakowie // Welcome to Krakow

Zobacz stronę dla: Organizator

Muzeum HERstorii Sztuki w Krakowie

Zobacz stronę dla: Organizator

Rynek Główny Kraków, Ratusz

Rynek Główny, Wieża Ratuszowa
Kraków, Małopolskie 42-208 Polska
+ Google Map