Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Polska polityka – liny podziału. Spotkanie z prof. J. Flisem [Myślenice]

24 września o godz. 17:0019:00

Myślenicki Demokratyczny Klub Dyskusyjny, Platforma Obywatelska Powiat Myślenicki i KOD Myślenice zapraszają na spotkanie z prof. Jarosławem Flisem pt. Polska polityka – liny podziału.

 

Jarosław Flis (ur. 1967) – polski socjolog, publicysta i komentator polityczny, doktor habilitowany nauk społecznych.

Ukończył studia z zakresu socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2002 na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, w oparciu o rozprawę zatytułowaną Uspołecznienie strategii rozwoju regionalnego na przykładzie Małopolskiej listy szans uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o zarządzaniu. W 2016 na UJ na podstawie rozprawy pt. Złudzenia wyboru. Społeczne wyobrażenia i instytucjonalne ramy w wyborach do sejmu i senatu otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk społecznych. Zawodowo związany z Uniwersytetem Jagiellońskim, został adiunktem w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

W pracy naukowej specjalizuje się w zakresie public relations, socjologii polityki oraz kwestiach związanych z zarządzaniem instytucjami publicznymi.

Między 1993 a 2003 był zatrudniony w administracji publicznej jako rzecznik prasowy prezydenta Krakowa, doradca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (w okresie rządu Jerzego Buzka) oraz doradca w małopolskim urzędzie marszałkowskim. Jako publicysta został stałym komentatorem „Tygodnika Powszechnego”. Jest autorem artykułów publikowanych przez „Gazetę Wyborczą”, „Rzeczpospolitą” i inne czasopisma, a także regularnym komentatorem w prasie, radiu i telewizji.

Szczegóły

Data:
24 września
Czas:
17:00 – 19:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/771818913552204/

Organizatorzy

Myślenicki Demokratyczny Klub Dyskusyjny
Platforma Obywatelska – Powiat Myślenicki
KOD Myślenice

Miejsce

Myślenice, Restauracja il Camino
ul. Kasprowicza 13
Myślenice, Małopolskie 32-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
601 171 885