Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Obywatelski monitoring funduszy UE – mobilizacja!

22 sierpnia o godz. 08:00 5 września o godz. 13:00

Szukamy min. 500 aktywnych obywateli/obywatelek do monitorowania programów finansowanych z funduszy europejskich w Polsce!!!

📌 WAŻNE.
Do Polski już wkrótce może trafić ponad 76 mld. euro na realizację Polityki Spójności Unii Europejskiej na lata 2021-2027, oprócz środków UE w ramach Krajowego Planu Odbudowy.
Realizacja przedsięwzięć będzie możliwa po zatwierdzeniu przez Komisję Europejską programów i powołaniu komitetów monitorujących, które w związku z naruszeniami reguły praworządności i praw podstawowych w Polsce oraz wyzwaniami klimatycznymi będą odgrywać większą rolę aniżeli w poprzednich perspektywach unijnego budżetu.

W Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych od dłuższego czasu prowadzimy działania rzecznicze oraz monitorujące w tym obszarze poprzez m.in. Sieć ds. partnerstwa i funduszy europejskich.

Czy wiecie, że potrzebujemy min. 500+ aktywnych osób (!) działających w zorganizowanym społeczeństwie obywatelskim, tj. przedstawicieli/przedstawicielek organizacji pozarządowych do monitorowania programów finansowanych z funduszy europejskich na lata 2021-2027 oraz KPO?!

Postępowania wyłaniające przedstawicieli/-ek NGOs odbędą się zapewne jesienią, więc już dzisiaj zachęcamy Was do współpracy i PEŁNEJ MOBILIZACJI, aby zadbać o dobry skład strony obywatelskiej komitetów monitorujących!

📝 Zgłoszenia zainteresowanych osób przyjmujemy przez formularz – link:
https://bit.ly/3PB1PkH

📌 Na początku września przewidujemy spotkania informacyjne nt. komitetów monitorujących.
💻 Spotkania odbędą się w formule zdalnej oraz wyjazdowej.

Partnerstwo dla lepszej perspektywy! 💬💬💬

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych realizuje działania rzecznicze i sieciujące na mocy porozumienia ze Stowarzyszeniem KLON/JAWOR i przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Korzystamy ze CIVITATES i European Climate Foundation.

🇵🇱 🇪🇺💚🤝💚🇪🇺 🇵🇱
#perspektywa2027 | #UmowaPartnerstwa | #PlanOdbudowy | #FunduszeEuropejskie | #ProgramEuropejskiOFOP

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych

Zobacz witrynę: Organizator