Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

O godność moją i twoją! – XIV Krakowska Manifa

8 marca o godz. 17:0019:00

O godność moją i twoją!

8 marca 2018 roku ulicami Krakowa przejdzie czternasta Krakowska Manifa.

Co roku jako organizatorki staramy się zwrócić uwagę ogółu społeczeństwa i władz na problem dyskryminacji kobiet oraz pokazać siłę kobiecej solidarności. W tym roku obchodzimy setną rocznicę wywalczenia praw wyborczych przez kobiety i chcemy ją upamiętnić hasłem „O godność moją i twoją!”.

Nasze tegoroczne hasło zostało wybrane, aby podkreślić, że każda kobieta w Polsce, niezależnie od poglądów i wyznania, zasługuje na godne życie, na równościowe traktowanie, na prawo do godnej opieki medycznej, godnych równych zarobków bez względu na płeć.

Krakowska demonstracja rozpocznie się w czwartek, 8 marca 2018 roku, o godzinie 17:00 pod głównym gmachem Muzeum Narodowego przy al. 3 Maja. Następnie przejdziemy ulicami Krakowa na Rynek Główny.

Po Manifie w Betel Klub (pl. Szczepański 3) odbędzie się impreza benefitowa, na którą zapraszamy serdecznie wszystkie zainteresowane osoby.
Podczas Manify i benefitu będziemy rozdawać ulotki informujące o odbywających się w marcu w Krakowie wydarzeniach feministycznych pt.Kobiecy Marzec w Krakowie

Przypominamy także, że nadal zbieramy złotówki na organizację Krakowskiej Manify i bardzo potrzebujemy waszego wsparcia!
Link do zrzutki znajdziecie tutaj: https://goo.gl/MtjX16

Szczegóły

Data:
8 marca
Czas:
17:00 – 19:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1617436784959333/

Organizator

Krakowska Manifa

Miejsce

Plac przed Muzeum Narodowym
3 maja 1
Kraków, Poland
+ Google Map