Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Murem za sędzią Igorem Tuleyą [Warszawa i ONLINE]

21 kwietnia 2021 o godz. 11:3012:30

?21 kwietnia, o godz. 12.00 Izba Dyscyplinarną wyznaczyła termin rozpoznania wniosku Prokuratury Krajowej o wyrażenie zgody na zatrzymanie i doprowadzenie sędziego Igora Tuleyi na przesłuchanie.
?Prokuratura podległa ministrowi sprawiedliwości chce postawić sędziemu zarzuty w ramach odwetu za niekorzystne dla niej orzeczenie wydane przez sędziego w sprawie śledztwa dotyczącego nieprawidłowości, jakich politycy partii rządzącej mieli się dopuścić podczas głosowania w Sali Kolumnowej Sejmu.
?Sędzia może być ścigany tylko za zgodą niezależnego sądu. Izba Dyscyplinarna – wskazana w przepisach do decydowania w tej sprawie – nie jest sądem. Jej decyzja o uchyleniu immunitetu sędziemu Igorowi Tuleyi jest bezprawna, a wszystkie czynności zmierzające do postawienia sędziego w stan oskarżenia – nielegalne. Sędzia Tuleya nie chce akceptować bezprawia i dlatego nie stawił się na wyznaczane kolejno terminy przesłuchania.
?Teraz prokuratura chce zgody na siłowe doprowadzenie sędziego. Decyzję ma wydać Adam Roch, który jako prokurator zasłynął przesłuchaniem ciężarnej kobiety na sali porodowej.
?Żadna z zasiadających w Izbie Dyscyplinarnej osób nie może legalnie orzekać o zgodzie na zatrzymanie i doprowadzenie sędziego. Ewentualne pozbawienie na tej podstawie wolności Igora Tuleyi – jako sędziego niezmiennie chronionego immunitetem – będzie bezprawne.
❗Pokażmy, że się na to nie godzimy!
❗21 kwietnia sędzia Igor Tuleya nie może być sam. My będziemy z nim pod budynkiem SN już od ?godz. 11.30. Dołączy do nas również sędzia Paweł Juszczyszyn. Jeśli ktokolwiek nie będzie wtedy mógł być tam z nami – będziemy prowadzić transmisję na naszym profilu fb (https://www.facebook.com/sedziowie/).

Szczegóły

Data:
21 kwietnia 2021
Godzina:
11:30 – 12:30
Kategorie Wydarzenie:
,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1150617728714791/

Organizator

Stowarzyszenie Sędziów Iustita

Miejsce wydarzenia

Sąd Najwyższy
Plac Krasińskich 2/4/6
Warszawa, mazowieckie 00-951 Polska
+ Google Map