Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Murem za sędzią Igorem Tuleyą [Warszawa i ONLINE]

21 kwietnia 2021 o godz. 11:3012:30

📌21 kwietnia, o godz. 12.00 Izba Dyscyplinarną wyznaczyła termin rozpoznania wniosku Prokuratury Krajowej o wyrażenie zgody na zatrzymanie i doprowadzenie sędziego Igora Tuleyi na przesłuchanie.
📌Prokuratura podległa ministrowi sprawiedliwości chce postawić sędziemu zarzuty w ramach odwetu za niekorzystne dla niej orzeczenie wydane przez sędziego w sprawie śledztwa dotyczącego nieprawidłowości, jakich politycy partii rządzącej mieli się dopuścić podczas głosowania w Sali Kolumnowej Sejmu.
📌Sędzia może być ścigany tylko za zgodą niezależnego sądu. Izba Dyscyplinarna – wskazana w przepisach do decydowania w tej sprawie – nie jest sądem. Jej decyzja o uchyleniu immunitetu sędziemu Igorowi Tuleyi jest bezprawna, a wszystkie czynności zmierzające do postawienia sędziego w stan oskarżenia – nielegalne. Sędzia Tuleya nie chce akceptować bezprawia i dlatego nie stawił się na wyznaczane kolejno terminy przesłuchania.
📌Teraz prokuratura chce zgody na siłowe doprowadzenie sędziego. Decyzję ma wydać Adam Roch, który jako prokurator zasłynął przesłuchaniem ciężarnej kobiety na sali porodowej.
📌Żadna z zasiadających w Izbie Dyscyplinarnej osób nie może legalnie orzekać o zgodzie na zatrzymanie i doprowadzenie sędziego. Ewentualne pozbawienie na tej podstawie wolności Igora Tuleyi – jako sędziego niezmiennie chronionego immunitetem – będzie bezprawne.
❗Pokażmy, że się na to nie godzimy!
❗21 kwietnia sędzia Igor Tuleya nie może być sam. My będziemy z nim pod budynkiem SN już od 👉godz. 11.30. Dołączy do nas również sędzia Paweł Juszczyszyn. Jeśli ktokolwiek nie będzie wtedy mógł być tam z nami – będziemy prowadzić transmisję na naszym profilu fb (https://www.facebook.com/sedziowie/).

Szczegóły

Data:
21 kwietnia 2021
Godzina:
11:30 – 12:30
Kategorie Wydarzenie:
,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1150617728714791/

Organizator

Stowarzyszenie Sędziów Iustita

Miejsce wydarzenia

Sąd Najwyższy
Plac Krasińskich 2/4/6
Warszawa, mazowieckie 00-951 Polska
+ Google Map