Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Miasteczko Europejskie – 18 lat Polski w UE

7 maja o godz. 08:00 18:30

W 2004 roku Polska dołączyła do Unii Europejskiej. Obchodzimy zatem nasze 18. urodziny w UE!  🇪🇺 Z tej okazji Stowarzyszenie Akcja Europa wraz z partnerami mają przyjemność zaprosić krakowian do wspólnego świętowania w Parku Jordana. Już 7 maja zmieni się on w Miasteczko Europejskie! Od 8:30 do 18:30 w miasteczku i na mini scenie odbędą się debaty europejskie, quizy, gra terenowa, minikoncert, charytatywna rozgrzewka dla Europy, stoisko gastronomiczne i wiele, wiele innych! Zbieramy także środki na pomoc Ukrainie!

Harmonogram:

8:30 rejestracja na rozgrzewkę
9:30 Charytatywna rozgrzewka europejska
11:00 Hymny Unii Europejskiej, Polski i Ukrainy
11:00 Start Europejska gra miejska
11:30 Studencka debata oxfordzka
13:30 Wyzwania Zielonego Ładu — panel dyskusyjny
14:30 UE osiemnastolatków — panel dyskusyjny
15:00 Warsztat ilustracji „Charakterne słowa” – Instytut Cervantesa
15:45 Znaczenie praworządności — panel dyskusyjny
17:15 Ukraina i migracje w Europie — panel dyskusyjny

Miasteczko to także akcja solidarności z Ukrainą. Będziemy zbierać środki na pomoc Ukraińcom.  🇺🇦 Partnerem głównym wydarzenia jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Warszawie. Partnerami wydarzenia zostali również: @Europe Direct Kraków, Koło Naukowe Wyzwań Zielonego Ładu UEK, Instytut Polityk Publicznych, Stowarzyszenie Sędziów Themis, Fundacja Jestem, Chcę, Mogę, Stowarzyszenie Demagog, Instytut Cervantes w Krakowie, Instytut Francuski w Krakowie.

Współpracujemy też z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi z Instytutu Polska-Ukraina, Kawiarnio-Księgarni NIĆ i Fundacji Aktywna Integracja, Fundacja Zustricz. Medialnie wspierają nas: Gazeta Wyborcza Kraków, Tygodnik Powszechny jako partner wydawniczy, oraz portale UAinKrakow.pl i LifeinKrakow.pl

KOD Małopolskie

729-055-220

Zobacz stronę dla: Organizator

Park Jordana

Al. 3 Maja
Kraków, Małopolska 30-062 Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia