Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja w sprawie przyszłości Europy

18 listopada 2021 o godz. 18:00 20:00

Instytut Studiów Strategicznych w Krakowie zaprasza:

Serdecznie zapraszamy na pierwszą debatę z cyklu „Europa dla Młodych” pt. „Rządy prawa: Polska i Unia Europejska na kursie kolizyjnym?”

Młodzi ludzie w Europie i w Polsce chcą mieć realny wpływ na decyzje, które będą ważyły na naszej wspólnej przyszłości. Jako grupa aktywnych, młodych, chcących kształtować świat wokół nas ludzi, zachęcamy koleżanki oraz kolegów, aby dołączyli do nas i wyrazili swoją opinię o tym, jak postrzegają aktualny spór pomiędzy polskim rządem a Komisją Europejską dotyczący standardów praworządności. Spotkanie jest organizowane przez Instytut Studiów Strategicznych, Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce przy udziale Instytutu Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie w formie hybrydowej odbędzie się w czwartek, 18 listopada o godz. 18.00 – stacjonarnie w Instytucie Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Reymonta 4 w Krakowie oraz za pomocą platformy „MS Teams” po dokonaniu uprzedniej rejestracji (link poniżej).

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w debacie, zadawania pytań, wyrażania opinii na czacie. Spotkanie będzie transmitowane na facebook’u Fundacji Instytutu Studiów Strategicznych, Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce oraz na stronie Instytutu Studiów Europejskich UJ.

Ponadto debata będzie zgłoszona jako wydarzenie „Konferencji o Przyszłości Europy UE” (https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/new-push-european-democracy/conference-future-europe_pl). Konferencja ta jest cyklem debat, paneli i dyskusji organizowanych przez obywateli, które umożliwią mieszkańcom z całej Unii Europejskiej dzielenie się pomysłami i kształtowanie naszej wspólnej przyszłości. Wnioski z debaty zostaną umieszczone na platformie, dzięki czemu zostaną wzięte pod uwagę przez instytucje UE.

Uczestnicy debaty będą mieli możliwość pobrania materiałów dotyczących problematyki debaty (link poniżej).

W debacie wezmą udział:
prof. dr hab. Sławomir Dudzik, UJ
dr hab. Aleksandra Kustra-Rogatka – prof. UMK
dr Paweł Filipek, UEK

Debatę poprowadzi dr Przemysław Tacik, UJ

Udział w wydarzeniu w formule online będzie możliwy po uprzedniej rejestracji pod linkiem:
https://teams.microsoft.com/registration/6yYO676_0keekOvSQm286w,0wwquH7fMU2kMG9sQ9FFQA,2KM_VrfIH0WmdeIQMHOdTQ,DRlxCTOC9kqfcBEi5Doisg,fgg02V3WzUK7Nd019pwJIw,wTgnPhkZrk6O4-tork7YKA?mode=read&tenantId=eb0e26eb-bfbe-47d2-9e90-ebd2426dbceb

Link do pobrania materiałów:
https://we.tl/t-kc5X3aFd8P

Zapraszamy serdecznie, liczymy na Wasz udział w dyskusji!

Fundacja Instytut Studiów Strategicznych

+48 12 421 62 50

Zobacz stronę dla: Organizator

Instytut Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego

Reymonta 4
Kraków, małopolskie Poland
+ Google Map