Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Klub książkowy – „Umówmy się na Polskę”

4 października o godz. 20:0022:00

Zapraszamy w środę, 4 października, tradycyjnie o godzinie 20:00. Jako kanwę do dyskusji proponujemy książkę „Umówmy się na Polskę” (praca zbiorowa)

Jeżeli chcesz dostawać mailowe informacje o planach i wydarzeniach Klubu Książkowego, napisz o tym na adres [email protected]

„Umówmy się na Polskę” (praca zbiorowa)

Czas na nową umowę Polek i Polaków!

Jak nigdy wcześniej Polska potrzebuje nowej umowy społecznej – jasnych ustrojowych reguł gry, na które zgodzą się obywatelki i obywatele reprezentujący główne nurty polityczne. Grupa 28 ekspertów i ekspertek będących wyrazicielami poglądów od lewicy i liberałów po konserwatywną prawicę przedstawia propozycję demokratycznych zasad funkcjonowania państwa, sformułowanych w przejrzysty i zrozumiały sposób.

Autorzy i autorki przekonują, że kluczem do stabilnej demokracji jest większe zaangażowanie w mechanizmy rządzenia krajem samorządów wojewódzkich i gminnych, a także obywateli. W lekkim i pozbawionym akademickiego żargonu stylu opisują założenia proponowanej umowy społecznej. We współpracy ze znanymi pisarzami i pisarkami, w fabularyzowanej formie pokazują, jak proponowany system działałby w praktyce i co jego wprowadzenie oznaczałoby dla obywateli.

Ta książka jest zaproszeniem do nowego sposobu myślenia o przyszłości naszego kraju i do znalezienia Polski, która pomieści nas wszystkich.

Wyjątkowa praca zbiorowa autorstwa Ryszarda Balickiego, Macieja Bukowskiego, Agnieszki Chłoń-Domińczak, Heleny Chmielewskiej-Szlajfer, Pawła Dobrowolskiego, Jakuba Drożdża, Antoniego Dudka, Jacka Giedrojcia, Mirosława Granata, Tomasza G. Grosse, Jarosława Gwizdaka, Mikołaja Herbsta, Tomasza Kaczora, Macieja Kisilowskiego, Alicji Pacewicz, Wojciecha Przybylskiego, Arkadiusza Radwana, Łukasza Rozdeiczera, Jana Smoleńskiego, Jacka Sokołowskiego, Leszka Stypułkowskiego, Sylwii Sysko-Romańczuk, Marka Tatały, Anny Wojciuk, Artura Wołka, Marcina Zielińskiego, Fryderyka Zolla i Michała Żabickiego, wsparta piórem wybitnych pisarek i pisarzy: Sylwii Chutnik, Karoliny Lewestam, Piotra Siemiona i Ziemowita Szczerka.
(Opis od wydawcy)

KOD Małopolskie zaprasza Cię na zaplanowane spotkanie Zoom.

Temat: Klub książkowy – „Umówmy się na Polskę”
Czas: 4 października 2023 08:00 PM

Dołącz do spotkania Zoom
https://us02web.zoom.us/j/86379391943?pwd=eXdWMldwb01MMUE4aDMxTUtEeXg2dz09

Identyfikator spotkania: 863 7939 1943
Kod dostępu: 538074

 

Tym razem nie sugeruję tu kolejnych pozycji, lecz proszę o oddanie głosu w kolejnej ankiecie pod adresem:
Propozycje książek do omawiania w Klubie Książkowym

Do tego wydania ankiety trafiły książki, które w poprzedniej uzyskały więcej niż jeden głos poparcia oraz zaproponowane jako „inne pozycje”.

Proszę o liczny udział, to ułatwi nam organizowanie kolejnych spotkań.

Szczegóły

Data:
4 października
Godzina:
20:00 – 22:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

KOD Małopolskie
Phone
729-055-220
Email
malopolskie@ruchkod.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Wydarzenie online