Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Granica człowieczeństwa

20 czerwca o godz. 17:00 18:00

W poniedziałek 20 czerwca 2022 o godzinie 17:00 na Rynku Głównym w Krakowie (u wylotu ul. Szewskiej) odbędzie się happening przypominający o sytuacji uchodźców i migrantów z Bliskiego Wschodu na granicy polsko-białoruskiej.
Komitet Obrony Demokracji organizuje to wydarzenie w związku z przypadającym w poniedziałek Światowym Dniem Uchodźcy.
Mimo upływu miesięcy oraz tragicznej dla środowiska naturalnego budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej ciągle dochodzi do prób przedostania się na terytorium Polski. Ludzie wyczerpani wielomiesięcznym koczowaniem w lesie i zastraszani przez służby Białorusi muszą po pokonaniu zapory ukrywać się w trudnych leśnych warunkach. Osoby złapane przez polskich pograniczników są przepychane z powrotem na stronę białoruską. W przygranicznych lasach natrafiono już na kilkanaście ciał uchodźców, którzy zmarli z zimna, głodu i wycieńczenia. W związku z obowiązującym stanem prawnym nie jest możliwe dokładne przeszukanie terenu i odnalezienie wszystkich, którzy tam zginęli.
Światowy Dzień Uchodźcy został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 4 grudnia 2000 roku. Święto upamiętnia odwagę i siłę uchodźców na całym świecie, którzy musieli opuścić swoje ojczyzny w poszukiwaniu bezpiecznego życia.

KOD Małopolskie

729-055-220

Zobacz stronę dla: Organizator

Rynek główny Kraków Tablica UE

Szewska 2
Kraków, Małopolska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia