Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Gąsieniczki skończą na Rynku

11 marca o godz. 13:0014:00

Po ogólnopolskim tournée Gąsienice dotrą 11 marca na Wielki Finał do Krakowa.

Gościem specjalnym będzie karykaturzysta Jacques Tilly.

 

Przez ostatnie cztery miesiące instalacja artystyczna „Liść Demokracji” odwiedziła ponad 300 miast i miasteczek w 13 województwach przejeżdżając ponad 15 000 kilometrów. Podczas tournée rozdano 60 000 ulotek.

W satyryczny sposób pokazujemy różnicę między populizmem a demokracją. Jednocześnie zachęcamy do udziału w wyborach – mówi Magdalena Kobylańska, współorganizatorka happeningu.

W niedzielę ulicami Krakowa na Rynek Główny wjadą dwie instalacje na platformach. Jedna z nich przedstawia gąsienice pożerające liść demokracji. Druga, goszcząca po raz pierwszy w Polsce, ukazuje trzymetrowe postacie Jarosława Kaczyńskiego i Wiktora Orbana. Karykatury zostały stworzone przez Jacques’a Tilly’ego na doroczną paradę karnawałową w Düsseldorfie. Artysta będzie gościem specjalnym niedzielnego wydarzenia.

Od wielu lat figura Jarosława Kaczyńskiego gości na naszych politycznych platformach podczas pochodu karnawałowego w Düsseldorfie. Polityka rządzących prawicowych konserwatystów prezesa Kaczyńskiego jest w Niemczech postrzegana bardzo krytycznie. Dziwi nas, jak łatwo Polska, która sama tak mocno ucierpiała za komunistycznej dyktatury, zdemontowała zasady praworządności, trójpodziału władzy i wolności. To fantastyczne, że moje polityczne platformy wywołały oddźwięk w Polsce i że można się nimi posłużyć w obronie wartości demokratycznych, przeciwstawiając się rosnącemu despotyzmowi obecnej władzy – mówi Jacques Tilly, autor instalacji.

Finał „Gąsienice Tour” odbędzie się w niedzielę 11 marca o godzinie 13:00 na Rynku Głównym w Krakowie przy pomniku Adama Mickiewicza.

Dzień wcześniej, w sobotę 10 marca, jedna z platform będzie jeździła krakowskimi ulicami, by zachęcić mieszkańców do udziału w niedzielnym finale.

Zobacz jeszcze:

https://zrzutka.pl/z5ywr2

https://www.facebook.com/events/991575231010425/

https://www.facebook.com/wormstourneePL/

Wormstour.eu

Szczegóły

Data:
11 marca
Czas:
13:00 – 14:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/991575231010425/

Organizator

Gąsienice Tour
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/wormstourneePL/