Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Europo nie odpuszczaj! – Bronimy niezależnych sądów!

3 lipca 2018 o godz. 20:0021:00

3 lipca wchodzi w życie niekonstytucyjna ustawa o Sądzie Najwyższym. Rządzący chcą obsadzić prawie 60% składu Sądu Najwyższego swoimi nominatami. Jedynym sposobem uratowania niezawisłości sądów jest wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE, do którego polską ustawę może skierować Komisja Europejska.

Polska jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej i jako jej obywatelki i obywatele możemy korzystać z unijnych instytucji, by bronić naszych praw.

Dlatego wyjdźmy po raz kolejny przed sąd, zapalmy światełko symbolizujące nasze trwanie i nadzieję na zwycięstwo. Spotykamy się 3 lipca o 20:00 przed sądami – w Krakowie przed budynkiem Sądu Okręgowego, ul. Przy Rondzie 7. Bądźmy tam razem!

Pokażmy Komisji, że liczymy na nią przy obronie naszych praw!

 

#Europonieodpuszczaj
#presjamasens

 

Oświadczenie Zarządu Regionu KOD Małopolska w sprawie protestów przeciwko zniszczeniu niezależności Sądu Najwyższego z dnia 26 czerwca 2018

Zarząd Regionu KOD Małopolska popiera organizowane dzisiaj w wielu polskich miastach protesty przeciwko zniszczeniu niezależności Sądu Najwyższego przez niekonstytucyjne obniżenie wieku emerytalnego sędziów, które ma doprowadzić do pozbycia się sędziów niewygodnych i przejęcia Sądu Najwyższego przez autorytarną władzę PiS-u. Sędziów zmuszono do poddania się upokarzającej procedurze weryfikacji przez prezydenta Dudę. Bezprawnie skrócono konstytucyjnie zagwarantowaną kadencję pierwszej prezes SN. Wzywamy organy Unii Europejskiej do podjęcia skutecznych działań zapobiegających atakowi PiS-u na niezależność sądownictwa. Wyrażamy solidarność z sędziami broniącymi swojej niezawisłości.

Europo, nie odpuszczaj!

 

 

Szczegóły

Data:
3 lipca 2018
Czas:
20:00 – 21:00
Wydarzenie Categories:
, , ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1773592126066511/

Organizator

KOD Małopolska
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/KODMalopolskie

Miejsce

Sąd Okręgowy w Krakowie ul. Przy Rondzie 7, 31-547 Kraków