Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Demonstracja solidarnościowa – Moria Camp Fire [org. zewn.]

14 września o godz. 18:0019:00

Demonstracja solidarnościowa
W środę wcześnie rano Moria, największy obóz dla uchodźców w Europie na greckiej wyspie Lesbos, doszczętnie spłonął w pożarze. Obóz zbudowany dla 2900 osób był zamieszkany przez 13000 uchodźców i uchodźczyń, którzy teraz stracili „dach” nad głową. Tę tragedię poprzedził wybuch pandemii COVID19 w obozie.
Tysiące uchodźców i uchodźczyń jest zmuszona spać na drogach między Morią a Mytilini, a policja blokuje ich dojazd do miast. Ich tymczasowy „dom” tak daleko od domu teraz już nie istnieje. Po raz kolejny stracili wszystko i od nowa muszą szukać sobie jakiegoś miejsca.
Dziś z solidaryzujemy się z na naszymi przyjaciółmi i przyjaciółkami z obozu Moria. Od dawna uchodźcy, uchodźczynie i oddolne inicjatywy działające na miejscu starają się zwrócić uwagę na nieludzkie warunki w obozie, ale są ignorowani. Sytuacja jest coraz gorsza, nie możemy pozwolić by prowizoryczne namioty stały się ich domami na stałe. Musimy domagać się więcej od Unii Europejskiej i polskiego rządu.
Wyobraźcie sobie taką sytuację: uchodźca z Afganistanu mieszkający w obozie Moria poznał datę swojej rozmowy o przyznanie azylu – kwiecień 2022. A przecież nadal nie ma gwarancji, że będzie mógł opuścić wyspę.
Miasta w całej Europie chcą się zjednoczyć i pokazać, że #EuropaMusiDziałać! Zapraszamy Was wszystkich do dołączenia do naszej solidarnościowej demonstracji w Krakowie.
*Chcemy pokazać naszym przyjaciołom uchodźcom i uchodźczyniom, że nie są sami i same i że o nich nie zapominamy.
*Chcemy zwiększyć świadomość tego, jak złe warunki panują w Morii, szczególnie po pożarze.
*Chcemy zwrócić uwagę na konsekwencje obecnej polityki migracyjnej, na którą mamy prawo wpływać i zaapelować do władz i do Unii Europejskiej o natychmiastowe rozwiązania dla uchodźców z obozu Moria i innych miejsc w rejonie Morza Egejskiego.
Dołączcie do nas w poniedziałek, 14.09.2020 o 18:00 na ulicy Szewskiej, blisko Rynku Głównego. Bądźmy tam razem, solidarnie i sprawmy, by historia się nie powtórzyła.
Przynieście transparenty, chętnie Wam pomożemy w tworzeniu haseł.
Stworzymy łańcuch ludzki wzdłuż ulicy Szewskiej utrzymując dwumetrowe odległości.
Do zobaczenia w poniedziałek!

Szczegóły

Data:
14 września
Czas:
18:00 – 19:00
Wydarzenie kategoria:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/s/demonstracja-solidarnosciowa-m/660917498167010/

Organizator

NoBorders – Bez Granic
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/No-Borders-Bez-Granic-1098698270329658/

Miejsce

ul. Szewska, Kraków
Szewska
Kraków, małopolskie 31.009 Poland
+ Google Map