Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Cała Polska śpiewa Odę do radości

25 marca o godz. 12:00

TAK JAK W UBIEGŁYM ROKU POKAŻMY, ŻE KRAKÓW I POLSKA CHCĄ ZOSTAĆ W UNII EUROPEJSKIEJ.
Spotkajmy się w 61 rocznicę Traktatów Rzymskich.
W Krakowie będziemy śpiewać na Rynku przy pomniku Adama Mickiewicza.

25 marca – w rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich – przez cały kontynent przejdą marsze poparcia dla idei zjednoczonej Europy. My na placach naszych miast zaśpiewamy „Odę do radości” – Hymn Unii Europejskiej. W ten sposób pragniemy połączyć się ze wszystkimi miastami Polski i Europy. Mamy nadzieję, że nikogo z Was nie zabraknie.
POLSKA DLA EUROPY – BUDUJMY MOSTY, NIE MURY!

POLAND FOR EUROPE – LET’S BUILD BRIDGES NOT WALLS!

Jesteśmy silną Polską i chcemy budować silną Unię Europejską.

#UniaWartosci, #JaZostaje, #PolandforEurope, #PolskadlaEuropy #MarchforEurope

Niech „Oda do radości” opanuje w tym dniu cały Internet.
DLACZEGO?! 25 marca 1957 roku podpisując Traktaty Rzymskie przedstawiciele europejskich państw, położyli fundament pod Europę w jej dzisiejszym kształcie. Zapoczątkowano tym samym najdłuższy okres pokoju w historii Europy. To dzięki tym porozumieniom powstała Unia Europejska, która jednoczy wszystkich Europejczyków niezależnie od narodowości, poglądów, czy przekonań. Unia Europejska wyrosła na wartościach takich jak poszanowanie godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowanie praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne wszystkim żyjącym w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn. Wspólnota europejska jest swoistą unią prawa, która nam wszystkim gwarantuje ochronę przynależnych nam praw i wolności.

Niestety wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują, że odsuwamy się od tej wspólnoty. Przemówienia prominentnych polityków obozu rządowego kierują nas do wyjścia z Unii Europejskiej, słowa Prezydenta nawiązujące porównujące Unię Europejską do okresu zaborów uznajemy za nieodpowiedzialne, niepotrzebne i szkodliwe. Widoczna aprobata dla ksenofobii i nacjonalizmu osłabia silną Polskę a to budzi nasz sprzeciw.

Musimy stanąć razem, by pokazać, że chcemy być członkami Wspólnoty. Musimy pokazać, że słowa wypowiadane przez polityków nie są wypowiadane w naszym imieniu. Dlatego spotykamy się 25 marca – by pokazać, że „Silna Polska to silna Unia, a silna Unia to jeszcze silniejsza Polska.”

Film z wydarzenia: https://www.facebook.com/jacek.niedzwiecki.102/videos/713573069032369/

 

Szczegóły

Data:
25 marca
Czas:
12:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/191258878143471

Organizator

KOD Małopolska
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/KODMalopolskie