Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kraków 100-lecie Niepodległości

11 listopada 2018 o godz. 12:3016:00

Zapraszamy do wspólnego radosnego świętowania 100. rocznicy Niepodległości

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jeszcze kilka lat temu myśleliśmy, że będzie to wspaniałe święto dumnego narodu, który w końcu osiągnął fundamentalne cele: ma stabilne granice, jest otoczony przez przyjaciół, należy do wielkiej wspólnoty Unii Europejskiej. Po trzech latach rządów PiS-u oddalamy się jednak od tych dokonań, żeglując w jakąś nieznaną nikomu stronę. Dlatego trudno nam radośnie świętować – świętować razem z tymi, którzy robią wszystko, by niepodległość naszej ojczyzny znowu stanęła pod znakiem zapytania. Ale świętować chcemy, bo działamy ze wszystkich sił, by tę niepodległość zachować dla wolnej i europejskiej Polski.

Przyjdziemy 11 listopada pod pomnik grunwaldzki złożyć kwiaty, a potem na skwerze naszego patrona Władysława Bartoszewskiego zaśpiewamy wspólnie z naszym chórem. Zapraszamy wszystkich, dla których niepodległość, demokracja, wolność i europejskość są cennymi wartościami. Być może wyborcy PiS-u wreszcie zrozumieją, że pchają naszą ojczyznę w kierunku przeciwnym niż ten zapoczątkowany 11 listopada 1918 roku. I być może po opamiętaniu się będą mogli stanąć razem z nami, świętując niepodległą, demokratyczną, europejską i wolną Polskę.

—————————————
Prosimy o jak najliczniejsze przybycie (ok. godz. 12:30) i zamanifestowanie naszej obecności flagami KOD oraz plakatami KONSTYTUCJA – zachęcamy do pobrania z biura KOD (ul. Kościuszki 74/13) plakatów i naklejenie ich na tekturkę i zamocowanie na patyku.

Po uroczystościach miejskich, zapraszamy na godzinę 15:30, na skwer im. Władysława Bartoszewskiego (patrona naszego Stowarzyszenia) – złożymy kwiaty Człowiekowi Wolności – będzie tam czekał Chór KOD-u, który pomoże nam we wspólnym śpiewaniu patriotycznych pieśni.

Szczegóły

Data:
11 listopada 2018
Czas:
12:30 – 16:00
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1894485720665088/

Organizator

KOD Małopolska
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/KODMalopolskie

Miejsce

Kraków plac Matejki
plac Matejki
Kraków, Polska
+ Google Map