Wierny Janusz. Felieton Dariusza Szostka (34)

Wierny Janusz. Felieton Dariusza Szostka (34)

Minęły 33 lata od zmiany systemu, ale polityków kłamców, koniunkturalistów i pożytecznych dla Rosji idiotów nie ubyło. Nie ubywa ich nawet teraz, gdy Rosjanie zaatakowali cywilizowany świat, gdy naruszają wszelkie reguły, także reguły konfliktów, dokonują zbrodni wojennych na cywilach i gwałcą kobiety. Znowu odzywają się ci, którzy – tak jak w systemie słusznie minionym – kłamią na korzyść Rosji lub starają się rozbić jedność Zachodu.

Czy już nie pamiętamy, jak opowiadano kłamliwie, że zbrodni w Katyniu dopuścili się Niemcy, a Rosja przyszła oswobodzić Polskę od zgniłego, dekadenckiego Zachodu? Lata mijają, a nad Wisłą jak zawsze… Jest to TYPOWE błędne koło. Takie zdjęcia mają UDOWODNIĆ, że Rosjanie są zbrodniarzami. A skąd wiadomo, że mordercami byli Rosjanie, a nie Ukraińcy? Jak to skąd? Bo przecież WIADOMO, że Rosjanie są zbrodniarzami. Szkolny błąd logiczny. Ludzie ZAŚLEPIENI go nie widzą – napisał wczoraj towarzysz Janusz Korwin-Mikke.

Kim jesteś, Januszu? Jaki jest rzeczywisty cel Konfederacji? Do czego tak naprawdę zmierzacie w waszych działaniach antyszczepionkowych i antyunijnych, czemu mają służyć organizowane przez was marsze z hasłami nacjonalistycznymi?

W odpowiedzi na krytykę Korwin-Mikke napisał: dawniej, gdy ktoś czemuś nie dowierzał, mówiono o nim «niewierny Tomasz», a dzisiaj to «ruski agent». Wiele nieprzyzwoitych określeń pcha się pod palce na klawiaturze na wspomnienie wczorajszych zdjęć z Buczy w zestawieniu z tweetem Korwin-Mikkego. Ograniczę się wyłącznie do jednego: ten człowiek nie jest „niewiernym Tomaszem”, ale „wiernym Januszem”.


Felieton jest wyrazem opinii autora. Nie prezentuje stanowiska ZR Małopolskie KOD.

Tekst wart skomentowania? Napisz do redakcji!