Ulica Obrońców Ukrainy 2022 roku w Krakowie – obywatelska inicjatywa uchwałodawcza

Ulica Obrońców Ukrainy 2022 roku w Krakowie - obywatelska inicjatywa uchwałodawcza

? Zarząd Regionu Małopolskie KOD podjął decyzję o wystąpieniu do Rady Miasta Krakowa z obywatelską inicjatywą uchwałodawczą – o zmianę nazwy ul. Biskupiej na ul. Obrońców Ukrainy 2022 roku.
?? Ukraińcy z ogromnym poświęceniem walczą w obronie swojej ojczyzny oraz całej Europy. Kraków powinien odpowiednio uczcić ten wysiłek wojenny tak bliskiego nam narodu. Na ul. Biskupiej odbywają się manifestacje poparcia dla Ukrainy (oraz znajduje się przy niej konsulat Federacji Rosyjskiej), dlatego uważamy, że jest to właściwe miejsce, by okazać szacunek krakowian dla ukraińskich bohaterek i bohaterów.
ℹ️ Obywatelska inicjatywa uchwałodawcza wymaga, by projekt uchwały poparło 300 mieszkańców miasta. Podpisy na liście poparcia będziemy zbierać w tym tygodniu w biurze KOD (ul. Kościuszki 74/13) codziennie w godz. 16-19. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w zbieranie podpisów, może wydrukować listę poparcia (dostępna poniżej) i wypełnioną dostarczyć do biura w godzinach otwarcia.
❗️❗️❗️ WAŻNE: podpis na liście poparcia mogą złożyć TYLKO osoby mieszkające stale w Krakowie, które znajdują się w rejestrze wyborców na terenie Krakowa. ❗️❗️❗️
? W skład Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej „Ulica Obrońców Ukrainy 2022 roku” w Krakowie weszli: Anna Czaplicka, Małgorzata Figa-Tomińska, Anna Skucińska, Michał Leśniak, Michał Zieleniewski. Autorem pomysłu jest prof. Fryderyk Zoll, doktor honorowy Uniwersytetu w Tarnopolu.

Podpisy wspierające inicjatywę będą zbierane w niedzielę 13 III o 12:00 podczas wydarzenia „Solidarni z Ukrainą – postument pomnika marszałka Koniewa” https://www.facebook.com/events/1005181340096580

UWAGA – nastąpiła zmiana proponowanej nazwy ulicy z „Ulica Obrońców Ukrainy z 2022 roku” na „Ulica Obrońców Ukrainy 2022 roku”. Prosimy o pobranie zaktualizowanych dokumentów.