Porozmawiajmy o prawie

Porozmawiajmy o prawie

Nie wiesz, jak się odnieść do proponowanych zmian w sądownictwie? Masz wątpliwości związane z pracą sądów i samych sędziów? Przyjdź w ten poniedziałek do gmachu krakowskiego Sądu Okręgowego i stań oko w oko z Temidą.

– Jak powiedział rzecznik praw obywatelskich – wyjaśnia Maciej Czajka, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie – sędziowie mają wobec społeczeństwa dług w związku z poparciem udzielonym nam w lipcu w trakcie protestów w sprawie niezawisłości sądów. Dlatego odpowiadając na wezwanie rzecznika, chcemy pokazać obywatelom, jak pracujemy, kim jesteśmy. Chcemy, by to była wiedza z pierwszej ręki, a nie informacje zasłyszane lub pochodzące z kampanii społecznych, które szerzą fałszywy obraz sądownictwa. Zachęcamy więc wszystkich do przyjścia na spotkanie „Oko w oko z Temidą”.

Pierwsze z planowanego cyklu spotkań z krakowskimi sędziami „Oko w oko z Temidą” odbędzie się w poniedziałek 16 października w sali rozpraw Sądu Okręgowego w Krakowie. ul. przy Rondzie 7, sala nr  111. Skierowane jest do wszystkich, którzy chcieliby przekonać się osobiście, jak pracują sądy, jakiej kontroli podlegają sędziowie, jakie mają prawa, ale i jakie obowiązki. Do udziału w poniedziałkowym spotkaniu zachęcamy przede wszystkim tych, którzy czują potrzebę zweryfikowania doniesień propagandowych mających zdyskredytować w oczach społeczeństwa niezależne sądownictwo.

Sędziowie obiecują, że odpowiedzą na wszystkie pytania poza pytaniami politycznymi oraz dotyczącymi konkretnych rozpraw sądowych. Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 16.30, jest bezpłatne, nie jest również wymagana rezerwacja miejsc.