Polska w niepewnym świecie – Debata

Polska w niepewnym świecie – Debata

Polska w niepewnym świecie – Debata

11 marca 2017 godz. 14:00, Hotel Polski

 

Wojna na wschodzie Ukrainy i w Syrii, Brexit i kryzys uchodźczy, Donald Trump prezydentem USA to wszystko to tylko część elementów, które wskazują w jak niepewnych czasach się znajdujemy.
Jak w tej sytuacji odnajduje się polska dyplomacja? Czy nasza polityka zagraniczna jest skuteczna czy tez powoduje marginalizacje Polski na arenie międzynarodowej. Jaka strategie powinna przyjąć nasza dyplomacja do budowy pozycji naszego kraju na świecie?
Na te i inne pytania będą odpowiadać podczas pierwszego spotkania Instytutu Monteskiusza Bartłomiej E. Nowak oraz Ryszard Schnepf, spotkanie poprowadzi Jerzy Wójcik.

Bartłomiej E. Nowak – Politolog, doktor nauk ekonomicznych. Szef Katedry Stosunków Międzynarodowych w Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wiele lat pracował w instytucjach europejskich (2002-2009), m.in. jako szef gabinetu wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Janusza Onyszkiewicza oraz doradca w Konwencie do Spraw Przyszłości Europy.

Ryszard Schnepf – Polski dyplomata, od 2005 do 2006 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od 2007 do 2008 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, były ambasador RP w Urugwaju, Paragwaju, Kostaryce (z akredytacją w innych krajach Ameryki Środkowej), Hiszpanii, Andorze, Stanach Zjednoczonych i Wspólnocie Bahamów.

 

Zapraszamy

Hotel Polski ul. Pijarska 17 Kraków

11 marca 2017 godz. 14:00