Polska pełna LGBT. Felieton Andrzeja Kowalczyka (14)

Polska pełna LGBT. Felieton Andrzeja Kowalczyka (14)

18.06.2020

Nigdy nie było i nie będzie czegoś takiego jak „Polska bez LGBT”. Ludzie o mniejszościowej orientacji seksualnej byli, są i będą w każdym mieście, wiosce, szkole i większym zakładzie pracy. Ci ludzie nie mogą zostać zaszczuci i pozbawieni chęci do życia tylko dlatego, że jednemu politykowi chwilowo spadło poparcie.

Każdy z nas należy do jakiejś mniejszości. Na różne sposoby określanej. Niebieskookich, leworęcznych czy posiadaczy krwi grupy AB Rh-. Nie ma czegoś takiego jak jednorodna większość i jednorodna mniejszość. Jeśli pozostaniemy obojętni na nienawiść wobec jakiejś mniejszości to nie oczekujmy, że nienawiść wobec nas samych będzie kogoś obchodzić.

LGBT są ludźmi a nie ideologią, Ziemia jest okrągła a szczepionki chronią przed chorobami. Przykre, że trzeba dziś walczyć o uznanie dla tych faktów. Ci, którzy zaprzeczają faktom chcą nad nimi zapanować. Chcą zapanować nad nami. Chcą nas podzielić według wygodnej dla siebie linii podziału.

Nie dajmy się im. Od zachowania wspólnoty zależy los nas wszystkich, niezależnie od tego z kim sypiamy. Hetero-, homo-, les-, gay-, bi-, trans-, queer. Wszyscy solidarnie damy radę. Miłość to miłość❤✌


Felieton jest wyrazem opinii autora. Nie prezentuje stanowiska ZR Małopolskie KOD.