Komunikat Zarządu Regionu w sprawie odwołania wydarzeń regionalnych

Komunikat Zarządu Regionu w sprawie odwołania wydarzeń regionalnych

Kraków, 10 marca 2020

Szanowni Państwo.

W związku z zaleceniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz zakazem organizacji imprez masowych spowodowanym ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, informujemy, że Zarząd Regionu Małopolskie postanowił wstrzymać organizację protestów i manifestacji – w tym manifestacji solidarności z sędzią Igorem Tuleyą zaplanowaną na 19 marca – do czasu ustabilizowania się sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Decyzja ta podyktowana jest troską o Wasze bezpieczeństwo oraz zdrowie. Wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową oraz przez kontakt, dlatego przebywanie w dużym skupisku ludzi, takim jak podczas manifestacji, może nieść ze sobą ryzyko zakażenia.

Forma wsparcia sędziego Tuleyi jest aktualnie przedmiotem dyskusji w ZR oraz ZG. Uważamy, że podjęcie działań w tej sprawie jest niezbędne, dlatego w najbliższych dniach przedstawimy alternatywny plan działań.

KOD będzie monitorował sytuację, czy środki podjęte przez władze nie będą nadużywane w celu stłumienia debaty politycznej. Jednocześnie apelujemy o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych oraz nie uleganie niepotrzebnej panice.

Zarząd Regionu Małopolskie