KOD PISZE HISTORIĘ

KOD PISZE HISTORIĘ

Drodzy Członkowie i Członkinie, Sympatyczki i Sympatycy,

Komitet Obrony Demokracji obchodził niedawno piątą rocznicę swojego powstania. Z tej okazji planujemy wydać album ukazujący naszą działalność w Małopolsce w latach 2015–2020. Zamysł jest taki, by na około stu stronach znalazł się wybrany materiał zdjęciowy z kilkudziesięciu najważniejszych wydarzeń, jakie zorganizowaliśmy w tym czasie, oraz krótkie wspomnienia ich uczestniczek i uczestników, czyli przede wszystkim Państwa, ale też naszych przyjaciół, którzy z różnych przyczyn nie działają już w stowarzyszeniu.

Mamy więc do Państwa gorącą prośbę o spisanie lub nagranie swoich wspomnień albo zgłoszenie chęci ich opowiedzenia (umówimy się wtedy na spotkanie osobiste lub telefoniczne).

Im więcej wspomnień zbierzemy, tym lepiej, ponieważ nie tylko pomogą nam one w tworzeniu rocznicowego albumu, ale też pozostaną jako dokumentacja tego, co działo się w Polsce po 2015 roku.

Spisujmy więc wszystko, co podsunie nam pamięć: nie tylko suche fakty (choć te również), ale i emocje, odczucia związane z narodzinami i krzepnięciem ruchu, z jego kryzysami i odbudową, z Państwa do niego nastawieniem. Niekoniecznie muszą to być informacje ogólne – bardzo liczymy na wspomnienia z konkretnych wydarzeń, manifestacji, happeningów, akcji edukacyjnych, spotkań otwartych i zamkniętych z całego okresu działalności ruchu.

Wspomnienia pisemne i nagrania prosimy przysyłać do 23 maja na adres: [email protected]
Nagrania można też wysłać Whatsappem <kliknij tu> na numer 606 838 639. Jeśli ktoś wolałby podzielić się swoją opowieścią telefonicznie, prosimy o zgłoszenie się na ten sam numer (606 838 639).

Gdyby zaś ktoś z Państwa miał w swoich zasobach fotografie z tego okresu, również z radością włączymy je do naszego archiwum i ewentualnie wykorzystamy w albumie. Będziemy wdzięczni za przesyłanie ich na adres [email protected] Jeśli jest ich za dużo na przesyłkę mailową, prosimy o zgłoszenie się na ten sam adres; skontaktujemy się z Państwem, by znaleźć inny sposób ich przekazania.

Prosimy przy tym, by w Państwa mejlu ze wspomnieniami, jak i ze zdjęciami, była umieszczona formuła prawna, która umożliwi nam legalne korzystanie z przekazanych materiałów. Znajdziecie ją Państwo poniżej:

„Zgadzam się na wykorzystanie przesłanych tekstów / fotografii do celów działalności statutowej oraz promocyjnej KOD Małopolskie i KOD, w tym zwłaszcza publikacji / rozpowszechnienia na stronach internetowych KOD Małopolskie i KOD oraz w innych wydawnictwach papierowych i elektronicznych KOD Małopolskie i KOD”

Wspomnienia każdego z nas są naprawdę równie cenne. Dlatego prosimy, by nie zastanawiali się Państwo, czy warto spisywać to, co zachowało się w pamięci. Warto!
Czekamy z niecierpliwością na Wasze opowieści.