KOD ma nowe logo!

KOD ma nowe logo!

KOD ma nowe logo!

Po co nam ono? Trzeba było je stworzyć i wprowadzić, żeby zbudować cały system identyfikacji, nieodzowny we wszelkich organizacjach. Na taki system składa się wiele elementów: nie tylko logo, ale i kolorystyka, hasła, układy tekstu, znaczki, symbole. To wszystko teraz tworzy spójną całość.
Przygotowania trwały prawie rok.

Przeprowadzono badania wśród członków stowarzyszenia (wskazanych i wybranych losowo), a następnie dołączyły osoby (w tym także młode), które w KOD-zie nie są i się z nim nie identyfikują, ale w jakiś sposób o nim słyszały. Zebrane opinie konsekwentnie wskazywały na pewne ważne dla nas hasła, symbole i emocje. Były to przede wszystkim: ludzie, współpraca, pokojowa rewolucja, siła, nadzieja, przyszłość. Teraz możemy oglądać efekty tej długotrwałej pracy wielu osób.

Dlaczego kwiaty? Od zawsze są symbolem pokojowych rewolucji, a tego właśnie chce KOD. Dlaczego kolor pomarańczowy? Jest symbolem energii i optymizmu. Jest kolorem ludzi kreatywnych, pobudza do działania i kojarzy się z aktywnością.

Nie chowamy starego logo – ono zostaje z nami! Nie odcinamy się od swojej przeszłości, jesteśmy z niej dumni. Lubimy tamto logo i nie zamierzamy się od niego dystansować. Nie wyrzucimy naszych dawnych flag, znaczków i koszulek. Są częścią naszej historii.

Nowy system identyfikacji wizualnej został wprowadzony przez Zarząd Główny KOD na podstawie §36 pkt 15 statutu stowarzyszenia.