Budżet Obywatelski — projekty KOD Młp.

PROJEKT OGÓLNOMIEJSKI NR 89: KRAKÓW w EUROPIE

Szanowni Państwo,
wreszcie mamy szansę, by świętować 4 czerwca oraz naszą obecność w UE naprawdę hucznie, a to dzięki projektowi zgłoszonemu do Budżetu Obywatelskiego przez naszą koleżankę, Elżbietę Talar.
Zachęcamy więc mieszkańców Krakowa do oddania głosu na projekt nr 89 („Kraków w Europie”), który zakłada organizację pikniku z koncertem, gastronomią i innymi atrakcjami nad Zalewem Nowohuckim 4 czerwca 2023.

Link do projektu: https://budzet.krakow.pl/proje…/4724-krakow_w_europie.html

PROJEKT OGÓLNOMIEJSKI NR 73: Nocne patrole piesze Policji okolic sklepów alkoholowych

W weekendy, w najbliższych okolicach sklepów sprzedających alkohol w godzinach nocnych dochodzi notorycznie do zakłócania porządku publicznego przez grupy klientów, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim (od kwietnia do września). Przed sklepami dochodzi do awantur i bójek. Mieszkańcy czują się zagrożeni. Pomimo bardzo dużej liczby zgłoszeń, sprawy zakłócania porządku są zgłaszane rzadko w stosunku do częstotliwości ich rzeczywistego występowania. Mieszkańcy motywują to obawą o swoje bezpieczeństwo, zagrożone przez nietrzeźwe osoby spożywające alkohol i zachowujące się agresywnie. Patrole policji i straży miejskiej są nieskuteczne, ponieważ przyjeżdżają zbyt późno albo, jeżeli interweniują, po ich odjeździe klienci sklepu najczęściej kontynuują libacje.
Stała, bezpośrednia kontrola funkcjonariuszy w patrolach pieszych w nocy będzie spełniała nie tylko rolę prewencyjną wobec aktów wandalizmu i przemocy fizycznej, ale przede wszystkim zwiększy skuteczności w przestrzeganiu prawa w zakresie sprzedaży i spożywania napojów alkoholowych.
Projekt zgłoszony przez Agnieszkę Łętochę.

Link do projektu: Projekt nr 73 – Nocne patrole piesze Policji okolic sklepów alkoholowych – Budżet obywatelski (budzet.krakow.pl)

Zgodnie z regulaminem głosowania każdy mieszkaniec Krakowa ma prawo oddać trzy głosy o różnych wagach. Głosowanie trwa do 14 października po zalogowaniu na stronie https://budzet.krakow.pl/.